Wtorek, 26 października 2021

imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

RSS

Nowi przyjmujący i środkowy w ZAKSIE

23.07.2019 11:24 | 0 komentarzy | kozz

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Mistrzowie Polski nie trenują jeszcze w komplecie, do drużyny dołączyli jednak nowi zawodnicy. Zestawienie przyjmujących uzupełnił Adam Smolarczyk, a na środku siatki zobaczymy wracającego do kędzierzyńskiego zespołu Sebastiana Wardę.

Nowi przyjmujący i środkowy w ZAKSIE
fot. ZAKSA
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po wracających z wypożyczenia Krzysztofie Rejno i Kamilu Semeniuku oraz transferze Davida Smitha klub z Kędzierzyna powitał kolejnych zawodników w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Do mistrzowskiego składu, uzupełniając zestawienie środkowych, dołączy Sebastian Warda. 30-letni zawodnik ma za sobą już występy w ZAKSIE, w Kędzierzynie-Koźlu występował w latach 2011-2012 (wraz z kędzierzyńskim zespołem sięgając po brąz mistrzostw Polski). Kolejne sezony to gra Sebastiana Wardy w klubach ekstraklasy i zaplecza PlusLigi. Po sezonie spędzonym w Effectorze Kielce nowy środkowy ZAKSY na dłużej zadomowił się w obozie rywala z Będzina, następnie w sezonie 2016/2017 pomógł w awansie do PlusLigi Warcie Zawiercie. Nie pozostał jednak w Zawierciu, wybierając grę w stolicy (Onico Warszawa), a miniony sezon rozegrał w AZS-ie Olsztyn. Nowy środkowy ZAKSY dał się poznać rywalom nie tylko z czujnej gry na siatce, ale też celności serwisu.

Szeregi mistrzów Polski zasili również nowy przyjmujący. Dwukrotny mistrz Polski juniorów, srebrny medalista mistrzostw Polski kadetów, mający na koncie indywidualne wyróżnienia w rozgrywkach młodzieżowych, dysponujący imponującymi warunkami fizycznymi (204 cm wzrostu) ostatni sezon spędził w AGH AZS Kraków. Adam Smolarczyk karierę juniorską rozpoczynał w SMS-ie Spała, następnie zbierając doświadczenie w klubach z Częstochowy czy Wałbrzycha. Teraz ambitnego przyjmującego czeka nowe wyzwanie i pierwszy sezon w siatkarskiej ekstraklasie.


Biuro Prasowe ZAKSA