Hokejowy wynik w sparingu Czernicy z Borucinem [ZDJĘCIA]

28.07.2019 14:30 | 0 komentarzy | dud

Aż 11 bramek padło w sparingu Zameczku Czernica z Naprzodem Borucin. O jednego gola więcej zdobyli zawodnicy z Borucina, którzy wygrali 6:5.

W składzie obu drużyn zabrakło kilku podstawowych zawodników. Pierwsza połowa należała do Naprzodu, którego zawodnicy jednak razili nieskutecznością. Dlatego też pierwsi bramkę zdobyli gospodarze. W 14. minucie Sebastian Mańka dobrym podaniem na lewe skrzydło uruchomił Bartosza Kuciela, który podał do Arkadiusza Sokołowicza. Piłka po strzale tego ostatniego po rykoszecie wpadła do siatki. Dziesięć minut później, zdaniem sędziego, w polu karnym Marek Weczerek sfaulował Artura Dudacego. Jedenastkę na gola zamienił Artur Potaczek i był remis. Tuż przed przerwą po dośrodkowaniu z prawej strony, głową piłkę do siatki Czernicy wpakował Piotr Cerkowniak i goście zasłużenie po pierwszej połowie prowadzili 2:1.

Po zmianie stron mecz się wyrównał. W 50. minucie jeden z zawodników gości zagrał ręką w swoim polu karnym, a jedenastkę na gola zamienłi bramkarz Czernicy Dawid Fugiel. Minutę później Borucin odzyskał prowadzenie po tym, jak Cerkowniak wykorzystał stratę Patryka Krzysztonia. Worek z bramkami na dobre otworzył się w 55. minucie znowu był remis - dobrą asystę Adriana Dery wykorzystał Dariusz Mańka. W 60. minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Patryk Podstawka, zawodnik z Borucina - piłka zanim wpadła do siatki odbiła się od słupka. W 71. minucie po akcji prawą stroną Sebastiana Mańki, Dera na raty pokonuje stojącego na bramce stopera Naprzodu i znowu był remis. W 80. minucie goście zagrali klepką i Potaczek wyprowadził Naprzód na prowadzenie 5:4. Cztery minuty później Przemysław Warło zdecydował się na strzał z dystansu lewą nogą i mimo, że nie był on zbyt mocny, to zaskoczył bramkarza gości. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych. W 87. minucie Cerkowniak  ustalił wynik meczu na 6:5 dla Borucina.

LKS Zameczek Czernica - Naprzód Borucin 5:6 (1:2)

• 1:0 - Arkadiusz Sokołowicz (14.)
  • 1:1 - Artur Potaczek (25. karny)
  • 1:2 - Piotr Cerkowniak (43.)
  • 2:2 - Dawid Fugiel (50. karny)
  • 2:3 - Piotr Cerkowniak (51.)
  • 3:3 - Dariusz Mańka (55.)
  • 3:4 - Patryk Podstawka (60. wolny)