Piątek, 3 maja 2024

imieniny: Marii, Aleksandra, Stanisława

Finały Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej za nami

30.07.2019 19:14 | 0 komentarzy | rafbl

Zakończyły się młodzieżowe Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej, w których z powodzeniem w turniejach finałowych radzili sobie zawodnicy reprezentujący SK Górnik Radlin.

W dniach 17-18 lipca 2019 roku w lubuskim Drzonkowie rozegrany został finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w siatkówce plażowej. W gronie szesnastu finalistów znalazł się przedstawiciel radlińskiego klubu - Szymon Łaciok, grający w parze z siatkarzem MKS-u Czechowice-Dziedzice Michałem Pawłuszkiewiczem. W stojącym na wysokim poziomie turnieju para radziła sobie ze zmiennym szczęściem i ostatecznie zajęła wysokie 9. miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów.

Jeszcze lepiej w rozegranym w dniach 22-23 lipca we Wrześni finałowym turnieju Mistrzostw Polski Juniorów poradziła sobie para Kamil KoniecznyAdrian Gardyan. Zawodnicy reprezentujący radliński klub w gronie szesnastu najlepszych par w Polsce znaleźli się uzyskując awans z 4. miejsca podczas turnieju 1/2 Mistrzostw Polski w Obornikach Śląskich. W obsadzonym parami kadrowymi, które na co dzień uczą się siatkarskiego rzemiosła w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale finale radlinianie pokazali sporo bardzo dobrej siatkówki zajęli ostatecznie bardzo wysokie czwarte miejsce.