Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Kantor i Łosiak awansowali do strefy medalowej

10.08.2019 17:42 | 0 komentarzy | rafbl

Zwycięstwo odniesione po tie-breaku w ćwierćfinałowym spotkaniu z Holendrami otworzyło Piotrowi Kantorowi i Bartoszowi Łosiakowi drzwi do strefy medalowej rozgrywanych w Moskwie Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej. Polacy o medal powalczą jutro.

Rywalami Polaków w ćwierćfinałowym spotkaniu byli Holendrzy - Aleksander Brouwer i Robert Meeuwsen. Pierwszy set spotkania od początku lepiej układał się dla rywali, którzy wygrali do 18. W drugim secie obraz gry zmienił się i to Piotr Kantor i Bartosz Łosiak kontrolowali boiskowe wydarzenia i ostatecznie triumfowali do 17. W decydującej partii lepsi okazali się biało-czerwoni, którzy zwyciężyli do 11, a w całym spotkaniu 2:1 meldując się w najlepszej czwórce mistrzostw.

Kantor/Łosiak - Brouwer/Meeuwsen 2:1 (18:21, 21:17, 15:11)

Półfinałowym rywalem biało-czerwonych będą Norwegowie - Anders Mol i Christian Sørum. Początek niedzielnego spotkania zaplanowany jest na godzinę 11:00.