Rybniczanki rozpoczęły sezon od wygranej

19.08.2019 13:05 | 0 komentarzy | rafbl

Pewne zwycięstwo nad Rekordem Bielsko-Biała odniosły w 1. kolejce spotkań grupy południowej I Ligi piłkarki TS-u ROW Rybnik.

Rybniczanki od początku spotkania kontrolowały boiskowe wydarzenia, jednak na pierwszą bramkę, którą z rzutu karnego zdobyła Marlena Konieczna czekać trzeba było do 22. minuty. Prowadzenie gospodyń jeszcze przed przerwą podwyższyła Edyta Botor. Drugie czterdzieści pięć minut spotkania było bardziej wyrównane, jednak miejscowe nie pozwoliły rywalkom na zdobycie choćby honorowej bramki i wygrały ostatecznie 2:0 udanie rozpoczynając sezon.

W spotkaniu od pierwszej minuty wystąpiła zaledwie 15-letnia Julia Krzyżok, a w końcówce na boisku zameldowała się jej siostra bliźniaczka Agnieszka. Dla obydwu zawodniczek był to debiut na tym poziomie rozgrywkowym.

TS ROW Rybnik zagrał w składzie: Kuś, Konieczna, Lizoń, Kubik, Botor, Szczypka, Parzych, Pluta J., Rosak, Guzik, Krzyżok J. Krzyżok A., Głowacka.

W 2. kolejce spotkań piłkarki rybnickiego klubu udadzą się do Krakowa na spotkanie z miejscową Wandą Nowa Huta. Początek spotkania w sobotę 24 sierpnia o godzinie 17.