środa, 27 października 2021

imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

RSS

Mistrzowie Polski rozpoczęli okres przygotowawczy

19.08.2019 16:49 | 0 komentarzy | rafbl

Złoty medalista Mistrzostw Polski- ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozpoczęła przygotowania do jubileuszowego, dwudziestego sezonu Plus Ligi, do której startu pozostały ponad dwa miesiące.

Mistrzowie Polski rozpoczęli okres przygotowawczy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na pierwszych zajęciach po wakacyjnej przerwie, zawodnicy w hali Azoty spotkali się w dziesięcioosobowym składzie. Z uwagi na reprezentacyjne obowiązki części siatkarzy na treningach w najbliższym czasie zabraknie Benjamina Toniuttiego, Sama Deroo, Pawła Zatorskiego i Aleksandra Śliwki. Był za to znajdujący się w szerokim składzie reprezentacji Polski Łukasz Kaczmarek, który deklaruje jednak w przypadku powołania chęć gry w biało-czerwonych barwach. Oprócz reprezentacyjnego atakującego udział w pierwszym treningu wzięli: Łukasz Wiśniewski, Sławomir Jungiewicz, Przemysław Stępień, Krzysztof Rejno, Kamil Semeniuk, Sebastian Warda, Przemysław Smolarczyk, Korneliusz Banach i Filip Grygiel.

Pierwsze zajęcia poprowadzili Michał Chadała, Adam Swaczyna i Piotr Pietrzak. Pierwszy szkoleniowiec ZAKSY - Nikola Grbić ma dołączyć do zespołu w najbliższym czasie. Kędzierzynianie mają zaplanowany udział w kilku turniejach podczas których rozegrają sporo spotkań towarzyskich. Ponadto część zawodników sezon rozpocznie wcześniej wspierając I-ligowy zespół ZAKSY Strzelce Opolskie.

W pierwszym ligowym spotkaniu kędzierzynianie zmierzą się na wyjeździe z beniaminkiem Plus Ligi - MKS-em Ślepsk Malow Suwałki. To spotkanie zaplanowane jest na 26 października. A już trzy dni wcześniej zawodnicy Mistrza Polski będą mieć możliwość walki o pierwsze trofeum w sezonie, bowiem 23 października w Arenie Gliwice w meczu o Superpuchar Polski zmierzą się z Onico Warszawa.