Unia rozgromiła Odrę [ZDJĘCIA]

25.08.2019 10:07 | 10 komentarzy | rafbl

W rozegranych w Bełku lokalnych derbach beniaminek II grupy IV Ligi - Unia Książenice rozgromiła na własnym stadionie Odrę Centrum Wodzisław Śląski aż 5:0.

Już w 2. minucie spotkania wynik otworzyć mogli przyjezdni, jednak świetnie spisał się bramkarz Unii - Bartosz Błatoń, który obronił rzut karny wykonywany przez Odrę. Niewykorzystana sytuacja zemściła się dziesięć minut później, kiedy to Mateusz Wowra strzałem głową otworzył wynik spotkania. W 16. minucie gospodarze zadali kolejny cios. Drugiego gola dla Unii strzelił Artur Tumula. Mimo kolejnych szans obydwu zespołów do przerwy wynik nie uległ jednak zmianie (2:0)

Na kolejne bramki czekać trzeba było aż do 68. minuty, wtedy na strzał z dystansu, który znalazł drogę do siatki zdecydował się Arkadiusz Suchiński podwyższając prowadzenie zespołu z Książenic. W ostatnich dziesięciu minutach Unia zdobyła jeszcze dwie bramki. W 81. minucie bramkarza Odry pokonał Łukasz Michalski, a siedem minut później wynik na 5:0 ustalił Marek Malcher.

Sytuacja obu zespołów w ligowej tabeli jest z goła odmienna. Unia z 7 "oczkami" na koncie zajmuje w tabeli drugie miejsce. Odra, która nie zdobyła jeszcze punktów jest ostatnia. Za tydzień Unia zmierzy się na wyjeździe z Kuźnią Ustroń, a Odra o pierwsze punkty w sezonie powalczy w Tychach z rezerwami GKS-u.

Unia Książenice - Odra Centrum Wodzisław Śląski 5:0 (2:0)

Bramki: Wowra 12., Tumula 16., Suchiński 68., Michalski 81., Malcher 88.

Unia: Błatoń - Tumula, Stajer, Polak (46. Michalski), Skowronek, Wowra (46. Wolicki), Pieczka (80. Siedlok), Przybyszewski (46. Malcher), Kaczmarczyk, Suchiński (85. Makselon), Kuczera (55. Drapacz)

Odra: Będkowski, Lorenc, Czech, Buczek, Witoszek, Gorzawski (70. Koczy), Zdunek (85. Mokry), Owczarczyk, Tkocz, Podbioł, Danieluk (75. Mańka)