KKS Zabrze remisuje na inaugurację

27.08.2019 07:45 | 0 komentarzy | rafbl

W spotkaniu 1. kolejki rozgrywek grupy trzeciej II Ligi kobiet zawodniczki KKS-u Zabrze zremisowały na własnym stadionie ze Skrą Częstochowa 2:2.

Od początku spotkania pod obiema bramkami działo się wiele, jednak przez zdecydowaną większość pierwszej połowy na tablicy wyników utrzymywał się bezbramkowy remis.  Wynik spotkania tuż przed przerwą otworzyła Zuzanna Fujarska, która wyprowadziła gospodynie na prowadzenie 1:0.

Kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy prowadzenie zabrzanek podwyższyła Wioletta Dziółko. Drugi cios zadany przez KKS podziałał mobilizująco na zawodniczki z Częstochowy, które w ciągu piętnastu minut zdołały doprowadzić do remisu. Honorowe trafienie dla przyjezdnych zaliczyła Agnieszka Słaboń, a z czasem bramkę na wagę remisu dla Skry zdobyła Paulina Koszownik ustalając wynik spotkania na 2:2.

Zabrzanki w spotkaniu ze Skrą wystąpiły w składzie: Ledwoń - Brzezina, Fujarska J., Fross, Urbaniec, Woźniak (46. Kęsoń), Englisz, Czmok, Fujarska Z., Dziółko, Iwańska

W kolejnym spotkaniu zabrzanki zmierzą się na wyjeździe z LKS-em Plon Błotnica Strzelecka, który po 1. kolejce spotkań plasuje się na pozycji lidera.

KKS Zabrze - Skra Częstochowa 2:2 (1:0)

Bramki: Fujarska Z., Dziółko - Słaboń, Koszownik