Niedziela, 5 maja 2024

imieniny: Ireny, Waldemara, Piusa

Wygrana Sośnicy Gliwice z trzecioligowym Górnikiem Zabrze

29.08.2019 09:38 | 0 komentarzy | kozz

Spora niespodzianka w zaległym meczu II rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Zabrze. Występująca w klasie okręgowej Sośnica Gliwice pokonała trzecioligowy Górnik Zabrze. Gliwiczanie pokonali rezerwy Górnika 2:1.

Pozostałe mecze II rundy zostały rozegrane tydzień wcześniej. W meczu rozegranym w Gliwicach jako pierwsi prowadzenie objęli Górnicy. W 17. minucie meczu bramkę zdobył Dominik Skiba. Przed przerwą odpowiedział Tomasz Dura doprowadzając tym samym do wyrównania. W meczu padł jeszcze jeden gol. Tuż przed jego końcem na listę strzelców wpisał się Marcin Kiełpiński. Sośnica wygrywając 2:1 awansowała do III rundy zabrzańskiego Pucharu Polski gdzie zagra u siebie z czwartoligowymi Wilkami Wilcza.

W pozostałych meczach Tempo Paniówki zagrają z Młodością Rudno, Przyszłość Ciochowice z Gwarkiem Ornontowice i Drama Kamieniec z Victorią Pilchowice. Mecze zaplanowane są na 4 września.

Sośnica Gliwice – Górnik II Zabrze 2:1 (1:1)

Dura 42., 88. - Skiba 17.

Sośnica (skład wyjściowy): Krasoń – Gad, Rakowiecki, Kuc, Szaruga, Ficek, Kiełpiński, Borowiec, Sobek, Popiel, Dura

Rezerwowi: Piecuch, Barański, Ciechański, Karolczyk

Trener: Piotr Wieczorek

Górnik II (skład wyjściowy): Krawczyk – Surowiec, Zawada, Kamiński, Winglarek, Nowakowski, Skiba, Banaczak, Kołodziejczyk, Lukoszek, Kulanek

Rezerwowi: Neugebauer – Flak, Martuszewski, Matkiewicz, Baranowicz, Gałązkiewicz

Trener: Marcin Prasoł