Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Górnik przegrał z odmienioną Arką Gdynia

30.08.2019 19:51 | 0 komentarzy | kozz

Górnik Zabrze po wygranej 3:0 z Koroną Kielce pojechał na drugi koniec Polski, aby zdobyć punkty z ostatnią w tabeli Arką Gdynia. Górnikom przyszło się zmierzyć jednak z inną Arką, bowiem do zespołu z Gdyni wrócił kluczowy zawodnik Marko Vejinović, który z powodzeniem występował w drużynie znad morza w rundzie wiosennej.

Mecz zaczął się od strzału Igora Angulo i dobrej interwencji Pavelsa Steinborsa. Hiszpan miał dobrą okazję w dalszej części meczu, ale również zakończyło się bez powodzenia. Później do głosu doszli piłkarze gospodarzy. Fenomenalną sytuację do zdobycia gola miał Maciej Jankowski z Arki, który posłał piłkę tuż obok słupka. Do przerwy wynik 0:0 z optyczną przewagą Arki, aczkolwiek więcej strzałów celnych było po stronie Górnika.

Na początku drugiej połowie Arka dwukrotnie groźnie zaatakowała. W obu sytuacjach strzelał Davit Skhirtladze, ale i tym razem nie było gola. W 55. minucie Gruzin znalazł drogę do bramki pokonując Martina Chudego tuż przy słupku. Strzał był na tyle precyzyjny, że bramkarz Górnika nie miał większych szans na obronę.

Na 10 minut przed końcem świetną okazję miał Przemysław Wiśniewski, ale sytuację zmarnował. Górnik prezentował się coraz lepiej. Jesus Jimenez dośrodkował w pole karne, ale piłki nie sięgnął Igor Angulo, mimo to, golkiper Arki miał problemy z interwencją. Na 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry mocny strzał oddał Marko Vejinović, ale dobrze interweniował Martin Chudy. Pod koniec mieliśmy jeszcze próbę wymuszenia rzutu karnego przez piłkarza Arki. Ostatnim akcentem meczu był błąd Pawła Bochniewicza i doskonała sytuacja gdynian.

Mecz rozpoczynający VII kolejkę PKO Ekstraklasy zakończył się zwycięstwem Arki Gdynia 1:0.

Arka Gdynia - Górnik Zabrze 1:0 (0:0)

Dawit Schirtladze 55.

Arka: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Christian Maghoma, Frederik Helstrup, Adam Marciniak (85. Adam Danch) - Kamil Antonik (69. Mateusz Młyński), Marko Vejinović, Azer Busuladzić, Michał Nalepa, Maciej Jankowski (79. Marcin Budziński) - Dawit Schirtladze.

Górnik: Martin Chudy - Boris Sekulić, Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Erik Janża - David Kopacz (46. Filip Bainović), Mateusz Matras (59. Ishmael Baidoo), Daniel Ściślak (72. Szymon Matuszek), Łukasz Wolsztyński, Jesus Jimenez - Igor Angulo.

Żółte kartki: Busuladzić - Wiśniewski

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)