Poniedziałek, 6 maja 2024

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

Unia Racibórz sponiewierana w Borucinie [ZDJĘCIA]

01.09.2019 19:09 | 13 komentarzy | kozz

Na tej małej wsi pokazali miastu jak przygotować profesjonalnie murawę, ale także jak zbudować drużynę, by ta prezentowała miejski poziom. W meczu VI kolejki raciborsko-rybnickiej klasy okręgowej Naprzód Borucin pewnie wygrał z Unią Racibórz 4:1.

Murawa jak z ekstraklasy, upalny dzień i kibice, którzy przyjechali do Borucina, aby zobaczyć starcie drużyn w których gra dużo wychowanków Unii Racibórz. Trener Unii Mirosław Pniewski nie tak dawno grał w Naprzodzie, podobnie jak Sebastian Kapinos, z kolei w składzie Naprzodu kilku byłych zawodników Unii - Patryk Podstawka, Artur Potaczek, Mateusz Trzeciak czy Łukasz Ploch. Ten ostatni rozpoczął strzelanie w meczu. Choć długo obie drużyny grały ostrożnie, to jednak gospodarze mieli delikatną przewagę. Wspomniany Ploch strzelił bramkę w 40. minucie meczu. Do przerwy delikatne prowadzenie ekipy z Borucina. Pod koniec pierwszej połowy Unia straciła Sebastiana Kapinosa, który zszedł z boiska z grymasem na twarzy. Jego przerwa w grze może potrwać do 2 tygodni.

Początek drugiej połowy to błąd Bartosza Stawarskiego w obronie Naprzodu, którego przepchnął Mateusz Kocot. Doświadczony napastnik wyrównał wynik meczu. Mimo wyrównania to Borucin nadal nadawał ton grze. Przewaga szybko została zamieniona na prowadzenie gospodarzy. Na listę strzelców wpisał się Piotr Cerkowniak, a 10 minut później prowadzenie Naprzodu wzrosło do wyniku 3:1. Tym razem gola zdobył Mateusz Trzeciak, były zawodnik Unii. Wynik w 76. minucie ustalił Cerkowniak. Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, ale piłka trafiała w poprzeczkę i słupek. Radości po meczu nie krył Jerzy Halfar, trener gospodarzy, który przyznał, że na ten mecz czekał 10 lat.

Naprzód zainkasował 9 punktów ostatnich 3 meczach. Dla Unii to druga strata punktów z rzędu.

Naprzód Borucin - Unia Racibórz 4:1 (1:0)

Łukasz Ploch 40., Piotr Cerkowniak 56., 76., Mateusz Trzeciak 65.

Żółte kartki: Bartosz Stawarski (Naprzód) - Paweł Woniakowski, Mateusz Kocot (obaj Unia)

Sędziowali: Bogdan Drobot, Maciej Kuropatwa, Nikodem Andraczke (KS Katowice)

Naprzód: Dariusz Bedronka - Rafał Ciuberek, Mateusz Trzeciak (74. Damian Krueger), Bartosz Stawarski, Artur Potaczek, Paweł Biedroń, Patryk Podstawka, Tomasz Wyrobek, Adam Jachim, Łukasz Ploch (79. Szymon Zacharko), Piotr Cerkowniak (83. Artur Dudacy). Trener: Jerzy Halfar.

Unia: Kamil Grycman - Bogusław Sobek, Patryk Goły, Damian Gawryluk, Dawid Migus (85. Paweł Stępiński), Paweł Woniakowski, Kamil Tront, Rafał Chałupiński, Sebastian Kapinos (39. Kevin Gawlik, 65., Filip Radoń), Mateusz Kocot, Kacper Ziemkiewicz. Trener: Mirosław Pniewski.