Piast Gliwice nadal bez zwycięstwa

14.09.2019 20:32 | 0 komentarzy | rafbl

W sobotnim spotkaniu 2. kolejki Futsal Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał na wyjeździe derbowe starcie z Clearexem Chorzów doznając drugiej porażki w sezonie.

W pierwszych dwudziestu minutach spotkania obydwa zespoły skutecznie strzegły dostępu do własnej bramki czego efektem był bezbramkowy remis z jakim obydwa zespoły schodziły na przerwę.

Pierwsza bramka spotkania padła dopiero w 29. minucie meczu. Gospodarze wykorzystali wtedy grę w przewadze, a strzelcem bramki otwierającej wynik spotkania okazał się Maciej Mizgajski. Dwie minuty później Roman Vahula podwyższył prowadzenie chorzowian. W 38. minucie miejscowi zadali kolejny cios, kiedy piłkę do pustej bramki gliwiczan skierował Mariusz Seget. Minutę później wynik spotkania na 3:1 zdobywając honorową bramkę dla gości ustalił German Romero Amaro.

Dla gliwiczan była to druga porażka w sezonie. Przed tygodniem przegrali oni na własnym parkiecie z Mistrzem Polski - Rekordem Bielsko-Biała. W następnym ligowym spotkaniu Piast w kolejnym derbowym pojedynku podejmie w Gliwicach AZS UŚ Katowice.

Clearex Chorzów - Piast Gliwice 3:1 (0:0)

Bramki: Mizgajski 29., Vahula 31., Seget 38. - Amaro 39.

Clearex: Burza, Golly, Zastawnik, Seget, Mizgajski, Salisz, Leszczak, Łuszczek, Vahula, Dewucki, Bednarczyk, Wędzony, Krzyśka, Ivanov

Piast: Grzywa, Bugański, Wołongiewicz, Chojnacki, Amaro, Grzywa, Solecki, Czyszek, Cygnarowski, Grecz, Widuch, Douglas Neutzling Ferreira, Wojcik, Szadurski

Żółte kartki: Vahula - Solecki, Grecz, Szadurski

Czerwona kartka: Grecz (za drugą żółtą)