MTS Żory rozpoczął sezon zwycięstwem

15.09.2019 07:14 | 0 komentarzy | rafbl

Od zwycięstwa zmagania w rozgrywkach w grupie B I Ligi kobiet w piłce ręcznej rozpoczęły zawodniczki MTS-u Żory, które pokonały na własnym parkiecie SPR Olkusz.

Spotkanie lepiej rozpoczęły przyjezdne, które po dziesięciu minutach wypracowały sobie dwubramkową przewagę (4:6). W kolejnych pięciu minutach lepiej prezentować się zaczęły żorzanki, które głównie dzięki świetnej dyspozycji Oktawii Płomińskiej, która zdobyła w tym czasie trzy bramki wyszły na prowadzenie 8:6. W drugim kwadransie pierwszej połowy szczypiornistki MTS-u utrzymały wypracowaną zaliczkę i na przerwę schodziły prowadząc 14:12.

Trzy minuty po zmianie stron przewaga gospodyń wzrosła do czterech (16:12), a w 37. minucie do pięciu bramek (18:13). Gospodynie w pełni kontrolowały boiskowe wydarzenia i nie pozwoliły dogonić się rywalkom. MTS utrzymał prowadzenie i wygrał ostatecznie 27:24 odnosząc zwycięstwo w inauguracyjnym spotkaniu sezonu 2019/20.

W kolejnym ligowym spotkaniu w przyszłą sobotę szczypiornistki MTS-u zmierzą się na wyjeździe z MKS-em PR URBIS Gniezno.

MTS Żory - SPR Olkusz 27:24 (14:12)

MTS: Januchta, Wdowiak - Płomińska 10, Szynkaruk 6, Kurdzielewicz 4, Benducka 2, Homonicka 2, Abramowicz 1, Hochman 1, Urbańska 1, Januchta

SPR: Kasprowicz, Knapik - Kolonko 9, Masiuda 7, Marszałek 6, Gęgotek 1, Wójcicka-Dudek 1, Jałowiecka, Mrozowska, Radlak, Sioła