środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Rollercoaster w meczu Przyszłość Rogów - Stal Kuźnia Raciborska [ZDJĘCIA]

16.09.2019 11:51 | 3 komentarze | kozz

Mecz dwóch drużyn, które znajdują się na dole tabeli raciborskiej A klasy przyniósł mnóstwo emocji i niespodziewanych zwrotów akcji.

W meczu VI kolejki pomiędzy Przyszłością Rogów, a Stalą Kuźnia Raciborska padło aż dziewięć goli. Początkowo przewagę miał zespół z Rogowa. Gospodarze mogli objąć prowadzenie po 30 minutach gry, ale zmarnowali rzut karny - obronił go bramkarz Stali. Trzy minuty później prowadzenie piłkarzom z Kuźni Raciborskiej zapewnił Marcin Hómin strzelając potężnie z rzutu wolnego. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Kamil Rybarz. Po pierwszej połowie remis 1:1. Dużo więcej działo się w drugiej części. Już na jej początku ponownie rzut karny został podyktowany dla gospodarzy. I tym razem golkiper Kuźni obronił, ale z dobitką nie miał już szans i po golu Bartosza Stebla Przyszłość prowadziła 2:1. Trzy minuty później piłkarze z Rogowa prowadzili już 3:1, a na listę strzelców ponownie wpisał się Rybarz. Wydawało się, że jest już po meczu. Goście mimo chwilowego zwątpienia jeszcze raz ruszyli do ataku, a bohaterem kolejnych minut był Marcin Hómin. To on strzelił w krótki róg bramki w 62. minucie na 3:2 i dwie minuty później na 3:3 dobijając piłkę, która otarła się o poprzeczkę. To nie koniec naporu Stali. W 68. minucie Jacek Herok wyszedł sam na sam z bramkarzem, minął go i dał prowadzenie kuźniańskim piłkarzom. Teraz to Przyszłość była załamana tym, że w ciągu sześciu minut roztrwoniła dwubramkowe prowadzenie i ponownie przegrywała. 10 minut później nadzieję na dobry wynik przywrócił Rybarz, bo na tablicy widniał wynik 4:4. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się efektownym remisem, rogowianie w ostatniej akcji meczu - w piątej minucie doliczonego czasu gry zdobyli zwycięskiego gola, a strzelił go z bliskiej odległości Denis Waś. Dzięki wygranej Przyszłość wyprzedziła Stal i teraz to ona zajmuje 14. miejsce, zaś ekipa z Kuźni Raciborskiej spadła na 15. pozycję.

Przyszłość Rogów - Stal Kuźnia Raciborska 5:4 (1:1)

Kamil Rybarz 38., 57., 78., Bartosz Stebel 54., Denis Waś 90.+.5. - Marcin Hómin 33., 62., 64., Jacek Herok 68.

Sędziowali: Dariusz Lenort, Piotr Poznański i Czesław Porwoł (KS Racibórz)

Żółte kartki: Kamil Mucha, Tomasz Kozielski (obaj Rogów) - Jacek Herok, Wojciech Kilian, Marcin Hómin (wszyscy Kuźnia Raciborska)

Rogów: Zychma - Rajman, Pucka, Prusowski, Pietrasz, Kozielski, Stebel, Kuczera (67. Mucha), K.Rybarz, Waś, Studniczek. Trener: R. Ciuberek.

Kuźnia Raciborska: Krawiec - Żak (85. Mentelski), Kucyniak (45. S. Szabałowski), Suszka, W.Kilian, Telma, Tolpa, Witt, Herok (80. Ar. Szczypka), Ad. Szczypka (51. Kijas), Hómin. Trener: M. Kozicki.