Niedziela, 5 maja 2024

imieniny: Ireny, Waldemara, Piusa

Polscy siatkarze znokautowali Czechów

16.09.2019 21:21 | 0 komentarzy | rafbl

W swoim trzecim meczu podczas Mistrzostw Europy Polscy siatkarze pewnie w trzech setach pokonali reprezentację Czech. Poza krótkim fragmentem drugiej partii przewaga Mistrzów Świata nie podlegała dyskusji.

Początek spotkania należał do biało-czerwonych, którzy szybko wyszli na trzypunktowe prowadzenie (4:1). W kolejnych akcjach Polacy dorzucili do swojej przewagi jeszcze jedno "oczko" (7:3). W dalszej fazie seta podopieczni trenera Vitala Heynena utrzymywali bezpieczną przewagę nad rywalami i wchodząc w decydujący fragment seta prowadzili pięcioma punktami (20:15). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i Mistrzowie Świata triumfowali pewnie do 18 wychodząc na prowadzenie w meczu.

Drugi set miał początkowo wyrównany przebieg, jednak z czasem Czesi wypracowali sobie czteropunktową zaliczkę (4:8). Był to jednak chwilowy przestój w grze Polaków, którzy szybko doprowadzili do remisu po 8, a następnie zbudowali sobie trzypunktową przewagę (11:8). W dalszym fragmencie seta gra biało-czerwonych nabrała jeszcze większego rozpędu i wchodząc w decydującą fazę seta ich przewaga sięgnęła dziewięciu "oczek" (19:10). Ostatecznie druga odsłona padła łupem Polaków, którzy oddali rywalom zaledwie 12 punktów.

Wyrównana gra w trzecim secie toczyła się tylko na początku. Później przewagę zaczęli budować sobie Polacy, którzy wyszli na pięciopunktowe prowadzenie (8:3). W dalszej fazie gry biało-czerwoni powiększyli przewagę do sześciu (14:8), a następnie ośmiu (18:10) "oczek". Wchodząc w decydującą fazę seta reprezentanci Polski utrzymali ośmiopunktowe prowadzenie (20:12). Partia zakończyła się ostatecznie zwycięstwem Polaków do 15, a w całym spotkaniu 3:0.

Jutro o 17 Polacy rozegrają kolejne grupowe spotkanie. Przeciwnikiem będzie reprezentacja Czarnogóry.

Polska - Czechy 3:0 (25:18, 25:12, 25:15)

Polska: Drzyzga, Kubiak, Bieniek, Muzaj, Leon, Nowakowski oraz Zatorski (libero), Konarski, Komenda, Śliwka

Czechy: Janouch, Dzavoronok, Sedlacek, Finger, Galabov, Zajicek oraz Kunc (libero), Hadrava, Bartos A., Janku, Bartos P., Patocka