Płomień Połomia urwał punkty Unii Turza

24.09.2019 08:42 | 0 komentarzy | art

Płomień Połomia zremisował 2:2 z Unią Turza Śl., choć to goście przeważali i przez długi czas mieli to spotkanie pod kontrolą.

Unia przyjechała do Połomi z myślą o rehabilitacji za dotkliwą porażkę z Unią Racibórz poniesioną tydzień wcześniej. Toteż od początku piłkarze Marcina Malinowskiego narzucili tempo gry, a czujność bramkarza Płomienia dwukrotnie sprawdził uderzeniami Kamil Kuczok. Mimo przewagi gości, długo utrzymywał się bezbramkowy rezultat. Bohaterem mógł zostać Kamil Brzoska, który zmarnował kilka dogodnych sytuacji. Świetnie w bramce Płomienia spisywał się zaś Dawid Piszczek, który jednak skapitulował w 40. minucie. Dośrodkowanie Dariusza Pawlusińskiego trafiło na głowę Pawła Staniczka, który otworzył wynik meczu. Gospodarze jeszcze dobrze się nie otrząsnęli ze straty, a już przegrywali 0:2, po golu straconym w doliczonym czasie I połowy. Na listę strzelców wpisał się wreszcie Kamil Brzoska, a po raz drugi asystował Pawlusiński.

Po przerwie wydawało się, że Unia kontroluje przebieg meczu. Do 63. minuty, kiedy to flanką pognał Łukasz Matuszek, ograł Piotra Glenca, zaś w polu karnym niepotrzebnie zahaczył go Jakub Malinowski i sędzia wskazał na wapno. Paweł Szczeciński pewnie pokonał Przemysława Cieślę. Gospodarze się odkryli, co naraziło ich na kontry, ale w bramce Płomienia dobrze nadal spisywał się Piszczek, broniąc kilka sytuacji, m.in. w 85. minucie bombę Pawlusińskiego. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na Unii w 88. minucie. Rzut wolny ze środka boiska goście, przy dużej niefrasobliwości defensywy Unii, zamienili na bramkę, zdobytą głową przez Konrada Hasiora.

Płomień Połomia – Unia Turza 2:2

Bramki: Szczeciński (63.k), Hasior (88.) - Staniczek (40.), Brzoska (45.+2.)

Płomień: Piszczek, Szczeciński, Krzystała, Zimoń, Ucher, Matuszek, Badowski, Franc (71. Hasior), Pastuszak (46. Szopa), Cieślak (77. Caniboł), Gąsior. Trener: Mirosław Szwarga.

Unia: Cieśla, Szkatuła (46. Skrzyszowski), Krupiński, J. Malinowski (71. M. Malinowski), Glenc (82. Sosna), Pawlusiński, Kuczok (69. Łyczko), Staniczek, Gładkowski, Brzoska (86. Maryniok), Imiela. Trener: Marcin Malinowski.