Gol w końcówce i awans GKS-u Jastrzębie

25.09.2019 22:36 | 0 komentarzy | kozz

W meczu 1/32 Pucharu Polski zmierzyli się dwaj pierwszoligowcy. GKS Jastrzębie wygrał z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza 1:0.

Pierwsza połowa obfitowała w wiele strzałów z obu stron. Po stronie gości próbowali m.in. Gutkovskis czy Gergel, a GKS-u uderzali Norkowski, Szczęch, Żak, Mróz, Jaroszek i Skórecki. Wynik pozostawał jednak bezbramkowy.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch uderzeń gości. Strzał Gutkovskisa obronił Drazik, a po chwili Purece nie trafił w bramkę. W odpowiedzi bardzo blisko zdobycia bramki był Żak, główkując tuż obok słupka. W 63. minucie świetną okazję miał Gergel, którego strzał z pięciu metrów obronił jednak Drazik. W 86. minucie fantastyczną okazję miał wprowadzony dwadzieścia minut wcześniej Kamil Adamek. Po świetnej akcji w dobrej sytuacji znalazł się Kulawiak, który zagrał przed pustą bramkę do Adamka. Ten przyjął piłkę i oddał strzał z trzech metrów, lecz w ostatniej chwili futbolówkę zablokował jeden z zawodników gości. Chwilę później Adamek się nie pomylił. Z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Żak, a Adamek dobił piłkę do pustej bramki. Do końca spotkania wynik meczu nie uległ zmianie i GKS Jastrzębie zameldował się w 1/16 finału Pucharu Polski.

GKS Jastrzębie - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (0:0)

Kamil Adamek 88.

GKS: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Bartosz Jaroszek, Michał Bojdys, Oskar Mazurkiewicz (68. Kamil Adamek) - Daniel Liszka, Marek Mróz, Łukasz Norkowski (46. Damian Tront), Dominik Szczęch - Patryk Skórecki, Adam Żak.

Bruk-Bet Termalica: Karol Dybowski - Mateusz Grzybek, Przemysław Szarek, Jonathan de Amo, Martin Mikovič (64. Marcin Wasielewski) - Ernest Terpiłowski, Michal Bezpalec, Wojciech Kamiński (89. Matej Jelić), Florin Purece (79. Patrik Mišák), Roman Gergel - Vladislavs Gutkovskis.

Żółte kartki: Skórecki, Liszka, Jaroszek, Mróz - de Amo, Bezpalec, Grzybek.

Sędziował: Paweł Malec (Łódź).