Rewanżu za Superpuchar nie było. Pierwsza porażka JKH

27.09.2019 23:04 | 1 komentarz | adi

JKH GKS Jastrzębie przegrał z GKS-em Tychy 2:6. Dla jastrzębian to pierwsza ligowa porażka w tym sezonie.

Przed rozpoczęciem zmagań ligowych JKH GKS Jastrzębie grał z GKS-em Tychy o Superpuchar Polski - i przegrał u siebie 1:6. Dzisiaj było tylko o jedną bramkę lepiej, w czym spora zasługa świetnie dysponowanego bramkarza gości, Johna Murraya.

Zaczęło się podobnie jak w Superpucharze - od prowadzenia JKH. Po trafieniu Jakuba Michałowskiego gospodarze prowadzili zaledwie 66 sekund, bo skutecznie kontratak wykończył Bartłomiej Pociecha. W drugiej tercji gole również padały w niewielkim odstępie czasowym - trafiali jednak tylko goście. Najpierw, po błędzie obrony, krążek do bramki skierował Gleb Klimienko, a po chwili z gola cieszył się też Adam Bagiński.

Kilka minut po rozpoczęciu trzeciej tercji na 4:1 dla gości podwyższył Denis Akimoto. 60 sekund później odpowiedział Martin Kasperlik, ale na więcej JKH już nie było stać - mimo że gospodarze atakowali, to kolejne dwa trafienia zanotowali tyszanie.

Dla JKH to pierwsza porażka w tym sezonie. Jastrzębianie co prawda utrzymali pierwsze miejsce, ale mają o jedno spotkanie więcej od pozostałych drużyn w czołówce.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 2:6 (1:1, 0:2, 1:3)

• 2:6 - Jakub Witecki (Michael Cichy, Patryk Kogut), 56:45

JKH: Raszka - Michałowski, Górny, Urbanowicz, Jarosz, Kasperlik - Jabornik, Kostek, Iossafov, Rohtla, Wróbel - Jass, Radzieńciak, Paś, Wałęga, Sołtys - Matusik, Gimiński, Ł. Nalewajka, Kulas, R. Nalewajka.

GKS: Murray - Jeronow, Novajovsky, Komorski, Szmatula, Mroczkowski - Kogut, Bryk, Bagiński, Galant, Witecki - Pociecha, Ciura, Klimienko, Cichy, Szczechura - Kolarz, Akimoto, Jeziorski, Rzeszutko, Gościński.