Piątek, 3 maja 2024

imieniny: Marii, Aleksandra, Stanisława

Polacy wygrali na inaugurację Pucharu Świata

01.10.2019 09:59 | 0 komentarzy | rafbl

W pierwszym meczu podczas rozgrywanego w Japonii Pucharu Świata siatkarska reprezentacja Polski bez straty seta pokonała Tunezję.

Początkowy fragment pierwszej partii to wyrównana gra obu zespołów. Z czasem przewagę osiągać zaczęli biało-czerwoni, którzy wyszli na czteropunktowe prowadzenie (9:5). W dalszej fazie gry prowadzenie polaków powiększyło się do ośmiu "oczek" (14:6). Mistrzowie Świata kontrolowali przebieg seta i wygrali ostatecznie bardzo pewnie do 16.

Druga odsłona niespodziewanie rozpoczęła się od prowadzenia Tunezyjczyków 0:4. Podopieczni trenera Vitala Heynena starali się gonić wynik, jednak rywale utrzymywali wypracowaną na początku seta czteropunktową przewagę (7:11, 14:18). Świetna końcówka w wykonaniu biało-czerwonych sprawiła, że odrobili oni straty i triumfując do 23 odwrócili losy partii.

Od początku trzeciego i jak się okazało ostatnie seta spotkania na niewielkim prowadzeniu byli Polacy. Dopiero w środkowej fazie seta ich przewaga wzrosła do czterech (12:8), a następnie siedmiu "oczek" (16:9). Wchodząc w końcowy fragment seta biało-czerwony zbudowali sobie bardzo wysoką, dziesięciopunktową przewagę (20:10), którą w końcówce jeszcze bardziej powiększyli zwyciężając do 12, a w całym spotkaniu 3:0.

Jutro reprezentanci Polski zmierzą się z gospodarzami - Japonią. Początek meczu zaplanowano na godzinę 12:20.

Polska - Tunezja 3:0 (25:16, 25:23, 25:12)

Polska: Łomacz, Kwolek, Lemański, Kaczmarek, Szumura, Huber oraz Popiwczak (libero), Janusz, Łukasik, Fornal, Szalacha

Tunezja: Ben Slimane,Ben Othmeni, Ayech, Nagga, Moalla, Mbareki oraz Hmissi (libero), Bongui, Miladi