środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Kibice ROW-u przejęli sektor Odry. Pierwszy gol Trytki [ZDJĘCIA, WIDEO]

02.10.2019 19:17 | 10 komentarzy | kozz

W najciekawiej zapowiadającym się meczu ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik trzecioligowy ROW 1964 Rybnik wygrał z czwartoligową Odrą Centrum Wodzisław Śląski 5:1. O zwycięstwie zadecydowały końcowe minuty.

Materiał wideo:

Po wyrównanych początkowych minutach meczu, ROW w końcu strzelił bramkę przy Bogumińskiej. Z rzutu karnego trafił nowy zawodnik rybnickiej drużyny Przemysław Trytko. Z przewagi przyjezdnych do przerwy nic więcej nie wynikło. W I połowie na trybunie gdzie dopinguje zazwyczaj zorganizowana grupa kibiców Odry Wodzisław Śląski, pojawili się kibice rybnickiego ROW-u prowadząc głośny doping - wznosząc m.in. okrzyki "gramy u siebie". Po przerwie ku zaskoczeniu gospodarze wyrównali, a piękną bramkę zdobył Adam Witoszek. W kolejnych minutach ROW stracił zawodnika. Czerwoną kartką ukarany został Piotr Jakubowski. Gospodarze strzelili nawet gola, a zrobił to były zawodnik ROW-u, a obecnie grający trener Odry Centrum Robert Tkocz, ale bramka nie została uznana. Grający w "10" ROW w końcu zaczął strzelać w ostatnim kwadransie. Do bramki trzykrotnie piłkę wpakował Marcin Wodecki, a jeden gol padł po trafieniu samobójczym.

ROW 1964 Rybnik awansował tym samym do półfinału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik.

Odra Centrum Wodzisław Śląski - ROW 1964 Rybnik 1:5 (0:1)

Jakubowski - Wodecki 3, Trytko (k), samobójcza.