Ofensywa górą na inaugurację

08.10.2019 07:02 | 0 komentarzy | rafbl

Od zwycięstwa ligowe rozgrywki III Ligi rozpoczęli koszykarze raciborskiej Ofensywy, którzy pokonali na własnym parkiecie UKS MOSM Bytom 85:83.

Niedzielne spotkanie od początku było bardzo wyrównane o czym świadczyć może wynik. Po pierwszej kwarcie na minimalnym, dwupunktowym prowadzeniu byli goście (19:21). W drugiej gospodarze prowadzeni przez trenera Ksawerego Fojcika byli od rywali lepsi o dwa "oczka" i na przerwę obydwa zespoły schodziły remisując 41:41.

Trzecia kwarta to dużo lepsza gra koszykarzy Ofensywy, którzy wygrali pewnie siedmioma punktami i przed decydującą częścią gry prowadzili 61:54. W ostatniej kwarcie rywale postawili wszystko na jedną kartę, jednak zdołali odrobić tylko pięć punktów i spotkanie zakończyło się ostatecznie zwycięstwem gospodarzy 85:83.

Ofensywa Racibórz - UKS MOSM Bytom 85:83 (41:41)

Ofensywa: Szklarz 26, Mucha 14, Atłachowicz 11, Piórkowski 9, Półtorak 9, Szkurłat 6, Zwierzyna 5, Kukuczka 3, Jędrzejczak 2, Rybiński, Barski, Kądzioła

MOSM: Jagoda 33, Niedzielski 17, Zapert M. 12, Zapert P. 7, Dragon 4, Orłowski 4, Gania 3, Pyplok 3, Nowakowski