Piątek, 3 maja 2024

imieniny: Marii, Aleksandra, Stanisława

Polacy z szóstą wygraną w Pucharze Świata

10.10.2019 08:04 | 0 komentarzy | rafbl

Szóste zwycięstwo w siódmym meczu podczas rozgrywanego w Japonii Pucharu Świata odniosła siatkarska reprezentacja Polski, która bez straty seta pokonała Egipt.

Początek spotkania to wyrównana gra obu zespołów. Na pierwszą przerwę techniczną obydwa zespoły schodziły przy minimalnym prowadzeniu reprezentacji Egiptu (7:8). Wskazówki jakie podczas przerwy przekazał trener Mistrzów Świata - Vital Heynen okazały się trafne i gra biało-czerwonych uległa znacznej poprawie. W efekcie na drugiej przerwie technicznej Polacy prowadzili 16:10. W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i nasi siatkarze dowieźli wypracowaną przewagę wygrywając pewnie do 19.

Drugiego seta Polacy rozpoczęli od trzypunktowego prowadzenia (4:1). W dalszej fazie gry przewaga Mistrzów Świata powiększyła się do pięciu "oczek" (7:2), jednak po przerwie technicznej Egipcjanie zdołali zniwelować straty do jednego punktu (9:8). Był to jednak chwilowy przestój w grze biało-czerwonych, którzy szybko odbudowali swoją przewagę (14:10). Wchodząc w decydującą fazę seta reprezentanci Polski utrzymali przewagę (19:14). Ostatecznie wygrali oni druga odsłonę do 18.

W trzecim secie obraz boiskowych wydarzeń nie uległ zmianie. Biało-czerwoni rozpoczęli go od prowadzenia 3:1, a w kolejnych akcjach dorzucili do swojej przewagi kolejne dwa "oczka". W środkowej fazie gry prowadzenie Polaków powiększyło się do sześciu punktów (13:7). W końcówce przewaga Mistrzów Świata powiększyła się do dziewięciu punktów (22:13). Ostatecznie nasi siatkarze wygrali różnicą właśnie dziewięciu punktów (25:16), a w całym spotkaniu 3:0 odnosząc szóste zwycięstwo podczas Pucharu Świata.

Jutro o 5:30 biało-czerwoni zmierzą się z Australią.

Polska - Egipt 3:0 (25:19, 25:18, 25:16)

Polska: Komenda, Kubiak, Huber, Kaczmarek, Szalpuk, Kłos oraz Wojtaszek (libero), Muzaj, Śliwka

Egipt: Abdalla, Tayson, Mohsen, Hisham, Said, Rashad oraz Reda (lbero), Abdelaal (libero), Deyo, Seoudy, Hossam, Mansour