środa, 1 maja 2024

imieniny: Józefa, Jeremiego, Lubomira

Wysoka wygrana rezerw GTK

14.10.2019 12:34 | 0 komentarzy | rafbl

Różnicą aż 54 punktów wygrały w spotkaniu 2. kolejki rozgrywek III Ligi koszykówki rezerwy gliwickiego GTK, które pokonały na własnym parkiecie Żorską Akademię Koszykówki.

Losy spotkania rozstrzygnęły się już w zasadzie w pierwszej kwarcie, którą gospodarze wygrali różnicą siedemnastu punktów (28:11). W drugiej kwarcie podopieczni Grzegorza Podulka do swojej przewagi dorzucili kolejnych trzynaście "oczek" i na przerwę obydwa zespoły schodziły przy stanie 54:24.

W drugiej połowie obrazy gry nie uległ zmianie. ŻAK prowadzony przez trenera Janusza Moralewicza nie był w stanie nawiązać wyrównanej walki z rywalem i trzecią kwartę przegrał 23:17. W ostatniej kwarcie gospodarze konsekwentnie powiększali przewagę i wygrali ostatecznie różnicą aż pięćdziesięciu czterech punktów (105:51).

Dla gliwiczan była to pierwsza wygrana w sezonie. Zawodnicy z Żor doznali natomiast drugiej z rzędu porażki.

GTK Gliwice II - Żorska Akademia Koszykówki Żory 105:51 (54:24)

GTK: Wąsik 23, Adamczak 22, Radoń 17, Podulka 12, Mazanek 8, Drzewiecki 6, Poloczek 6, Nowak 4, Zapotoczny 4, Korczak 3, Tobiasz

ŻAK: Pietrzak 14, Żebrowski 13, Michalczuk 12, Sitek 5, Pastuszka 3, Makuła 2, Walkowski 1, Krukowski 1, Golc