Gliwiczanki bez punktów w akademickich derbach

16.10.2019 21:01 | 0 komentarzy | rafbl

W rozegranym w środowy wieczór w Krośnie spotkaniu 4. kolejki rozgrywek I Ligi kobiet gliwickie Akademiczki przegrały w czterech setach derbowe starcie z miejscowymi Karpatami.

Spotkanie lepiej rozpoczęły gospodynie, które szybko wypracowały sobie trzypunktową przewagę (7:4). Gliwiczanki zdołały doprowadzić do remisu (10:10), jednak miejscowe odbudowały swoją przewagę i wchodząc w decydującą fazę seta prowadziły 20:18. W końcówce siatkarki Karpat powiększyły przewagę i wygrały pewnie do 20.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów. Z czasem przewagę zaczęły wypracowywać sobie krośnianki, które wyszły na trzypunktowe prowadzenie (12:9). W dalszej fazie seta ich przewaga wzrosła do sześciu (16:10), a następnie siedmiu "oczek" (20:13). W decydującym fragmencie seta obraz gry nie uległ zmianie i gospodynie wygrały bardzo pewnie do 15.

Trzecia odsłona to dobre otwarcie Karpat, które wyszły na prowadzenie 5:2. Przyjezdne prowadzone przez trenera Wojciecha Czaplę nie dały jednak za wygraną i szybko doprowadziły do remisu (5:5), a następnie wypracowały sobie pięciopunktową zaliczkę (6:11). Gospodynie zdołały jednak odrobić straty (12:12) i gra od tego momentu wyrównała się. W końcówce lepsze okazały się jednak gliwiczanki, które wygrały do 21.

Czwarta partia rozpoczęła się od wyrównanej gry oby drużyn, jednak podobnie jak w dwóch pierwszych setach z czasem przewagę osiągać zaczęły gospodynie. Siatkarki Karpat wyszły na trzypunktowe prowadzenie (9:6), które utrzymywało się przez dłuższy fragment seta. Wchodząc w decydującą fazę seta krośnianki powiększyły swoje prowadzenie do sześciu "oczek" (20:14). Siatkarki ze Śląska nie zdołały odwrócić losów seta i przegrały do 16, a całe spotkanie 3:1.

Karpaty AZS PWSZ MOSiR Krosno Glass - KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:1 (25:20, 25:15, 21:25, 25:16)

Karpaty: Pelczarska, Rola, Filipek, Jakóbiak, Kozyra, Laskowska oraz (libero), Wisz, Witkoś, Szczygielska

AZS: Pelc, Woźniczka, Wystel, Trojan, Michalak, Skiba oraz Elko (libero), Bohdanowicz (libero), Becker, Chrzan, Karpińska, Ciesielczyk, Januszkiewicz