Wtorek, 30 kwietnia 2024

imieniny: Katarzyny, Mariana, Lilii

Zorza kontynuuje serię zwycięstw

20.10.2019 13:50 | 0 komentarzy | rafbl

W sobotnim meczu I Ligi Śląskiej Kobiet siatkarki wodzisławskiej Zorzy pokonały w trzech setach Victorię Cieszyn odnosząc trzecie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach.

Gospodynie bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie i już po pierwszy kilkunastu akcjach wyszły na bezpieczne, siedmiopunktowe prowadzenie (11:4). W dalszej części seta Zorza jeszcze bardziej powiększyła swoją przewagę i wchodząc w decydującą fazę seta prowadziła aż jedenastoma "oczkami" (21:10). Ostatecznie miejscowe wygrały bardzo pewnie do 11.

Druga odsłona meczu byłą bardziej wyrównana. Na minimalnym prowadzeniu znajdował się raz jeden raz drugi zespół. Dopiero w drugiej części seta większą przewagę zbudowały sobie wodzisławianki, które wyszły na trzypunktowe prowadzenie (16:13). W kolejnych akcjach siatkarki Zorzy dorzuciły do swojego prowadzenia kolejnych kilka "oczek" i wchodząc w decydującą fazę seta prowadziły ośmioma punktami (22:14). W końcówce przyjezdne zmniejszyły nieco straty, jednak ostatnie słowo należało do gospodyń, które wygrały do 22.

Trzecia i jak się okazało ostatnia partia to w początkowym fragmencie wyrównana gra obu zespołów z niewielkim wskazaniem na cieszynianki. Z czasem po raz kolejny tego dnia większą przewagę zbudowały sobie gospodynie, które wyszły na pięciopunktowe prowadzenie (17:12). Wchodząc w decydującą fazę seta przyjezdne niespodziewanie wyrównały i wyszły na dwupunktowe prowadzenie (18:20), jednak w końcówce lepiej zaprezentowała się Zorza, która zdobyła siedem punktów z rzędu i wygrała do 20, a całe spotkanie 3:0 odnosząc trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo.

MKS Zorza Wodzisław Śląski - VC Victoria MOSiR Cieszyn 3:0 (25:11, 25:22, 25:20)

MKS: Mika, Babińska Łotecka, Winiarska, Grabowska, Świsulska oraz Szymańska (libero), Szlązak (libero)

Victoria: Kluska, Targosz, Husarek, Kubisz, Wróbel, Sokalska oraz (libero), Kukuczka, Kozyra, Kubica, Cieślar