JKH GKS Jastrzębie zdemolował Zagłębie Sosnowiec

20.10.2019 20:28 | 0 komentarzy | adi

Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie wygrali aż 7:0 z Zagłębiem Sosnowiec.

Gospodarze objęli prowadzenie w 10. minucie, gdy Maciej Urbanowicz zza bramki zagrał do Henricha Jabornika, który mocnym uderzeniem otworzył wynik spotkania. Kolejne gole padały w drugiej tercji - najpierw kontrę jastrzębian wykończył Dominik Jarosz, który dopiero co opuścił ławkę kar, a następnie Martin Kasperlik z bliska podwyższył na 3:0.

W trzeciej tercji jastrzębianie kontynuowali strzelanie. Po uderzeniu Marisa Jassa było 4:0, chociaż sędzia analizował jeszcze sytuację na video. Po kilkudziesięciu sekundach krążek do bramki skierował także Jan Sołtys. Trener Zagłębia poprosił o czas, ale po przerwie przemiany gości nie było - gospodarze nie zamierzali odpuścić i wbili kolejne dwa gole, autorstwa Radosława Sawickiego i Urbanowicza.

Jastrzębianie w 11 kolejkach uzbierali 28 punktów i wciąż zajmują pierwsze miejsce - punkt przed GKS-em Tychy i Re-Plast Unią Oświęcim.

JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 7:0 (1:0, 2:0, 4:0)

• 1:0 - Henrich Jabornik (Maciej Urbanowicz, Martin Kasperlik), 9:53
  • 2:0 - Dominik Jarosz (Kamil Górny, Martin Kasperlik), 21:24
  • 3:0 - Martin Kasperlik (Jesse Rohtla, Henrich Jabornik), 27:50 5/4
  • 4:0 - Maris Jass (Dominik Paś), 44:05 5/4
  • 5:0 - Jan Sołtys (Dominik Jarosz), 44:50
  • 6:0 - Radosław Sawicki (Jakub Michałowski), 48:16
  • 7:0 - Maciej Urbanowicz (Martin Kasperlik), 59:02