środa, 1 maja 2024

imieniny: Józefa, Jeremiego, Lubomira

Premierowa wygrana Żorskiej Akademii Koszykówki

21.10.2019 13:59 | 0 komentarzy | rafbl

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli koszykarze Żorskiej Akademii Koszykówki, którzy w spotkaniu 3. kolejki rozgrywek III Ligi pokonali na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 68:90.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w zasadzie w pierwszej połowie, którą przyjezdni wygrali różnicą dwudziestu jeden punktów (31:52). Trzecia kwarta padła łupem sosnowiczan, którzy zdołali odrobić część strat wygrywając sześcioma punktami (27:21). Ostatnią część spotkania padła łupem gości prowadzonych przez trenera Janusza Moralewicza, którzy całe spotkanie wygrali aż 68:90 odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Zagłębie Sosnowiec - Żorska Akademia Koszykówki Żory 68:90 (31:52)

Zagłębie: Gancarz 20, Włosowicz 19, Wojtyczka 18, Posłuszny 7, Gordon 4, Litwin, Bieńko, Mantykiewicz, Jagiełło, Wycisk, Smolczewski

ŻAK: Pastuszka 20, Żebrowski 20, Szady 18, Łatka 10, Krukowski 9, Pietrzak 6, Makuła 4, Czekaj 3, Sitek, Golc