Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Setka koszykarzy MKKS Rybnik

26.10.2019 20:33 | 0 komentarzy | kozz

Podopieczni trenera Łukasza Szymika wygrali drugi raz w drugiej lidze. W sobotę pokonali Polonię Bytom.

W 6. kolejce II ligi koszykarze MKKS Rybnik mieli za zadanie pokonać ostatnią drużynę w tabeli - Polonię Bytom.

Warunki od samego początku zaczęli dyktować gospodarze. Rybniczanie po pierwszej kwarcie prowadzili 21:14, a na przerwę schodzili z przewagą 12 punktów. W trzeciej kwarcie przyjezdni odrobili straty poniesione w drugiej kwarcie. Przed ostatnim rozdaniem przewaga MKKS-u wynosiła tylko siedem punktów. Gospodarze nie pozostawili jednak w czwartej kwarcie złudzeń kto jest lepszy. Wygrali ostatnią odsłonę tego koszykarskiego pojedynku 33:16 i w całym meczu triumfowali 100:76.

Najlepiej w rybnickiej drużynie punktowali Adam Białdyga (20 punktów) i Łukasz Ochodek (17).

MKKS Rybnik - BS Polonia Bytom 100:76 (21:14, 27:22, 19:24, 33:16)

MKKS: Koczy 8, Mazur 11, Lewandowski 2, Tomanek 8, Białdyga 20, Zieliński 7, Sładek 8, Stachowicz 6, Królikowski 4, Ochodek 17, Czajkowski 9, Rakszawa 0.