II-ligowiec bez szans w starciu z mistrzem Polski

30.10.2019 20:22 | 0 komentarzy | adi

Piast Gliwice pokonał Pogoń Siedlce 4:0 i awansował do 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski.

Porażka w Pucharze Polski to najmniejsze ze zmartwień dla Pogoni Siedlce. Zespół przegrał pięć ostatnich meczów ligowych i znajduje się tuż nad strefą spadkową II ligi, a we wtorek Polska Agencja Antydopingowa poinformowała, że wszczęła postępowanie w zakresie podejrzenia stosowania metody zabronionej w postaci infuzji dożylnych przez siedmiu zawodników drużyny z Siedlec. Grozi im czteroletnia dyskwalifikacja. W związku z tą sytuacją klub rozwiązał umowę z trenerem Danielem Purzyckim.

W pierwszej połowie Piast był zdecydowanie lepszy i na prowadzenie mógł wyjść już w drugiej minucie spotkania, ale Jakub Holubek trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę. Kilkanaście minut później Słowak dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Łukasza Krakowczyka, ale świetną paradą popisał się bramkarz Pogoni. Kolejne dośrodkowanie Holubka już zostało wykończone jak należy - głową gola zdobył Patryk Tuszyński. W doliczonym czasie prowadzenie podwyższył Martin Konczkowski. Gospodarze mieli przed przerwą jedną dogodną okazję (jeszcze przy stanie 0:0), ale Frantisek Plach zdołał obronić uderzenie głową Macieja Firleja.

W drugiej części obraz gry nie zmienił się - to goście mieli więcej dogodnych sytuacji i gdyby nie skuteczność, to już po godzinie gospodarze nie mieliby nawet nadziei na odwrócenie losów spotkania. Pogoń też zmarnowała wyśmienitą okazję - pojedynek sam na sam z bramkarzem przegrał Kamil Walków. Chwilę po tej akcji śląski zespół zdobył trzecią bramkę - Tuszyński zagrał piętką w kierunku Tiago Alvesa, a ten ograł obrońcę i wpakował piłkę do siatki. W następnej sytuacji role się odwróciły - to Alves zagrywał, a okazałe zwycięstwo kolejną bramką przypieczętował Tuszyński.

Następnego rywala Piast pozna 5 listopada.

Pogoń Siedlce - Piast Gliwice  0:4 (0:2)

Bramki: Tuszyński 38., 78., Konczkowski 45., Alves 76.

Pogoń: Rafał Misztal - Marcin Kozłowski, Tomasz Margol, Bartosz Brodziński, Tomasz Wełna - Marcin Kozłowski (57. Kamil Walków), Damian Mosiejko, Bartosz Wiktoruk, Kacper Falon (57. Mateusz Kluzek), Adam Mójta - Maciej Firlej (79. Artur Balicki).

Piast: Frantisek Plach - Tomasz Mokwa, Uros Korun, Tomas Huk, Jakub Holubek - Martin Konczkowski (76. Bartosz Rymaniak), Marcin Pietrowski, Tomasz Jodłowiec, Tiago Alves - Patryk Tuszyński (81. Dani Aquino), Łukasz Krakowczyk (60. Denis Gojko).

Żółta kartka: Wiktoruk.

Sędzia: Karol Iwanowicz.