Medale Kowalczyk i Kuczery w Australii

04.11.2019 17:28 | 0 komentarzy | adi

Reprezentująca Polonię Rybnik Julia Kowalczyk (kategoria 57 kg) zajęła drugie miejsce, a Piotr Kuczera (kategoria 90 kg) z klubu Kejza Team Rybnik był trzeci w turnieju Oceania Open.

Julia Kowalczyk rozpoczęła zawody od pokonania Hadeel Elalmi z Jordanii, a następnie... Annę Borowską z Kejza Team Rybnik. W półfinale rozprawiła się z Chen-Ling Lien z Tajwanu, a w finale przegrała ze Słowenką Kają Kajzer. Borowska zajęła piątą pozycję.

W kategorii do 52 kg siódme miejsce zajęła Agata Perenc z Polonii Rybnik. Ważną informacją jest to, że wszystkie trzy zawodniczki w rankingu olimpijskim znajdują się na miejscach kwalifikujących do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Kuczera pokonał Cirila Grossklausa ze Szwajcarii i Coltona Browna ze Stanów Zjednoczonych, a w ćwierćfinale uległ Mikailowi Ozerlerowi z Turcji. W repasażu Polak pokonał Petera Zilkę ze Słowacji, a w walce o brąz okazał się lepszy od Li Kochmana z Izraela. Kuczera w rankingu olimpijskim zajmuje miejsce, które nie daje kwalifikacji. O kolejną zdobycz będzie walczył 22 listopada w Osace.