Wysokie zwycięstwo ROW-u Rybnik w Pucharze Polski

13.11.2019 19:10 | 0 komentarzy | Olla

W trzeciej rundzie Pucharu Polski TS ROW Rybnik wygrał 8:2 z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski i awansował do kolejnego etapu rozgrywek.

Rybniczanki zdominowały pierwszą część spotkania. Już w 14. minucie gry na listę strzelczyń wpisała się Patrycja Matla. Siedem minut później na 2:0 trafiał Dominika Rosak. W 26. minucie meczu bramkarka Ostrovii trzeci raz tego dnia musiała wyciągać piłkę z siatki po strzale Aleksandry Lizoń. Przed przerwą dwukrotnie do bramki rywalek trafiła Julia Krzyżok.

Po zmianie stron strzelanie rozpoczęła Krzyżok. W 56.minucie drugą bramkę dla ekipy z Rybnika zdobyła Patrycja Matla. Pięć minut później to Sabina Nowosielska, bramkarka ROW-u, musiał wyciągać piłkę z siatki. Na odpowiedź rybniczanek nie trzeba było długo czekać. Niespełna minutę po stracie gola do bramki trafiła Edyta Botor. W 73. minucie gry zespół Ostrovii zdobył drugą bramkę w tym meczu, tym razem z rzutu karnego.

Zwycięstwo z drugoligową Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski dało rybniczankom awans do 4 rundy Pucharu Polski.

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – TS ROW Rybnik 2:8 (0:5)

Bramki dla ROW-u: Patrycja Matla (14., 56.), Dominika Rosak (21.), Aleksandra Lizoń (28.), Julia Krzyżok (33., 38., 50.), Edyta Botor (62.)

ROW: Sabina Nowosielska - Edyta Botor, Żaneta Sobota, Martyna Guzik, Dominika Rosak, Julia Krzyżok, Patrycja Matla, Marlena Konieczna, Głowacka Dominika (55. Martyna Guzik), Katarzyna Kubik, Aleksandra Lizoń