MKZ Unia Racibórz z medalami Mistrzostw Polski

14.11.2019 11:34 | 0 komentarzy | rafbl

Sukcesem zapaśników MKZ Unii Racibórz, którzy na co dzień uczą się w ZSOMS w Raciborzu zakończyły się rozegrane w Arenie Rafako Mistrzostwa Polski Młodzików, którzy oprócz czterech zdobytych medali byli najlepsi w klasyfikacji drużynowej.

W rywalizacji, która odbywała się na bardzo wysokim poziomie sportowym startowało 232 zawodników z 50 klubów z całego kraju.  Reprezentanci raciborskiej Unii wywalczyli w sumie cztery medale: trzy złote i jeden srebrny. Tytuły Mistrza Polski zdobyli:

• Kajetan Jakubowski w kategorii wagowej do 38 kg, który pokonał w finale Jakuba Wacha (Olimp Janów Lubelski),
  • Phirun Ron w kategorii wagowej do 41 kg, który walkę finałową wygrał na punkty z Maciejem Bieleniem (UKS Talent Białołęka Warszawa)
  • Wojciech Iwanowski w wadze do 68 kg, który potwierdził swoją dominację wygrywając zdecydowanie z Igorem Jarkiem (LUKS Athletic Wola Krzysztoporska).

Na drugim stopniu podium w kategorii do 85 kg stanął natomiast Karol Staniewicz, który nieznacznie na punkty przegrał w finale z Mikołajem Dereniem (ULKS Zagłębie Wałbrzych).

W walkach o brązowy medal wyższość swoich przeciwników musieli uznać Ignacy Kosmala (44 kg.) i Marcin Szymiczek (62 kg.), którzy ostatecznie zajęli piąte pozycje.

Pozostali zapaśnicy Unii, którzy uplasowali się w drugiej i trzeciej dziesiątce zajęli następujące lokaty:

• Patryk Tanżyna (75 kg.) - 15. miejsce

MKZ Unia Racibórz wygrał zdecydowanie klasyfikację drużynową, przez co potwierdził swoją wieloletnią dominację w grupie wiekowej młodzików. Drugie miejsce zajął UKS Jedynka Kostrzyn n/Odrą, natomiast na trzeciej pozycji uplasował się GKS Cartusia Kartuzy. Warto nadmienić, że na przestrzeni 7 lat MKZ Unia Racibórz wygrywał drużynowo pięciokrotnie oraz dwukrotnie zajmował 2 pozycję w Mistrzostwach Polski Młodzików.