Pewne zwycięstwo UKS-u Krzanowice

16.11.2019 10:39 | 0 komentarzy | rafbl

Trzysetowym zwycięstwem siatkarek UKS-u Krzanowice zakończyło się spotkanie 6. kolejki I Ligi Śląskiej Kobiet, w którym podejmowały one na własnym parkiecie KS Burzę MOSiR Mikołów.

Spotkanie od prowadzenia 4:1 rozpoczęły gospodynie. Rywalki zmniejszyły straty do jednego "oczka" (6:5), jednak krzanowiczanki ponownie odskoczyły, tym razem na cztery punkty (10:6). W dalszej fazie gry prowadzone przez Tomasza Kuziaka miejscowe utrzymywały wypracowaną przewagę i wchodząc w decydujący fragment seta prowadziły pewnie 20:15. W końcówce Burza ponownie zmniejszyła straty do jednego punktu (21:20), jednak ostatnie słowo należało do UKS-u, który wygrał ostatecznie do 23.

Drugi set to od początku pełna kontrola krzanowiczanek, które już w początkowej fazie seta wypracowały sobie pięciopunktową zaliczkę (8:3). W dalszym fragmencie gry przewaga miejscowych wzrosła do ośmiu (15:7). Wchodząc w końcowy fragment partii gospodynie dorzuciły do swojej przewagi jeszcze jedno oczko (21:12) i pewnie zmierzały do wygranej. Set zakończył się ich wysokim zwycięstwem do 16.

Trzecia i jak się okazało ostatnia odsłona w początkowej fazie miała wyrównany przebieg. Z czasem sześciopunktową przewagę zbudowały sobie gospodynie (9:3). W dalszej fazie gry zawodniczki UKS-u kontrolowały boiskowe wydarzenia i utrzymywały wypracowaną wcześniej przewagę, która w pewnym momencie powiększyła się do ośmiu "oczek" (16:8). Wchodząc w decydujący fragment seta rywalki zmniejszyły straty do czterech punktów (19:15), jednak nie były w stanie zagrozić siatkarkom z Krzanowic, które wygrały pewnie do 18, a całe spotkanie 3:0.

GS UKS Krzanowice - KS Burza MOSiR Mikołów 3:0 (25:23, 25:16, 25:18)

UKS: Duda S., Daniszewska, Świerczek Justyna, Gołombek, Duda P., Świerczek Joanna oraz Fluder (libero), Sagan, Wilusz, Witeczek, Koczwara

Burza: Janeczko, Wilk, Krótki, Kubas, Watola, Sperlich oraz Zbyl (libero), Polakowska, Karbowska, Wocław, Stencel, Langer