Trzysetowe zwycięstwo Akademii Talentów

17.11.2019 09:18 | 0 komentarzy | rafbl

Zwycięstwo bez straty seta odniesli w sobotnim spotkaniu 5. kolejki rozgrywek II Ligi grupy 5 siatkarze Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, którzy pokonali na własnym parkiecie UMKS Kęczanina Kęty. Losy dwóch pierwszy setów rozstrzygały się w samej końcówce.

Od początku spotkania na niewielkim prowadzeniu znajdowali się prowadzeni przez duet trenerski Dariusz Luks i Grzegorz Kosatka jastrzębianie. Dopiero w środkowej fazie gry goście wypracowali sobie trzypunktową przewagę (10:13). Miejscowi nie byli w stanie odpowiedzieć i zbliżając się do decydującej fazy seta ich straty powiększyły się do sześciu "oczek" (13:19). Świetna końcówka w wykonaniu gospodarzy pozwoliła im dogonić rywali i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Akademicy wygrali ostatecznie na przewagi do 24.

Drugiego seta lepiej rozpoczęli siatkarze Kęczanina, którzy szybko zbudowali sobie dwupunktową zaliczkę (2:4). W dalszej fazie gry goście utrzymywali wypracowaną przewagę (5:7, 10:12), jednak w środkowej fazie seta młodzi adepci siatkówki z Jastrzębskiego Węgla zniwelowali straty i po chwili wyszli na trzypunktowe prowadzenie (15:12). Wchodząc w końcowy fragment goście zmniejszyli dystans dzielący ich od miejscowych jednego "oczka" (19:18), jednak końcówka ponownie należała do gospodarzy, którzy wygrali do 23.

Trzecia odsłona od początku przebiegała pod dyktando gospodarzy. Jastrzębianie szybko wypracowali sobie trzypunktowe prowadzenie (6:3), które w dalszej fazie seta powiększyło się do pięciu "oczek" (12:7). W dalszym fragmencie akademicy dorzucili do swojej przewagi jeszcze jeden punkt (17:11), jednak wchodząc w decydującą część seta Kęczanin zdołał zniwelować straty do jednego punktu (19:18). Końcówka po raz trzeci w meczu należała do gospodarzy, którzy wygrali pewnie do 19, a całe spotkanie 3:0.

Jastrzębianie odnieśli trzecie zwycięstwo w piątym rozegranym meczu i z 9 punktami na koncie awansowali na trzecie miejsce w ligowej tabeli. W kolejnym meczu zmierzą się oni na wyjeździe z wiceliderem - TKS-em Tychy.

Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel - UMKS Kęczanin Kęty 3:0 (26:24, 25:23, 25:19)

AT: Jarosiński, Połyński, Komorowski, Chudziak, Rakowski, Gruszczyński oraz Fedak (libero), Janicki (libero), Czyżowski, Kundera, Walczak, Cichosz, Brzoza, Kowalski

UMKS: Śliż, Gandyk, Gruszka, Kraśnicki, Ferek, Gaweł oraz Waloch (libero), Tupta, Szpyrka, Pochłopień