Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Wysoka porażka MKKS-u Rybnik

17.11.2019 07:11 | 0 komentarzy | rafbl

Bez szans w wyjazdowym starciu II Ligi do Katowic byli w sobotnie popołudnie koszykarze MKKS-u Rybnik, którzy przegrali z miejscowym AZS-em aż 86:50. Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, w której rybniczanie zdobyli zaledwie dwadzieścia punktów.

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando gospodarzy, którzy dzięki skutecznej grze wygrali premierową częśc spotkania 23:13. W drugiej kwarcie obrazy gry nie uległ zmianie. AZS w pełni kontrolował boiskowe wydarzenia i dzięki twardej obronie pozwolił zdobyć rywalom zaledwie 7 punktów, samemu rzucając ich przy tym 25. Ostatecznie na przerwę obydwa zespoły schodziły przy prowadzeniu katowiczan 48:20.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Prowadzeni przez trenera Łukasza Szymika goście nie mogli znaleźć sposobu na dobrze dysponowanych akademików. Ostatecznie trzecia kwarta zakończyła się wygraną gospodarzy 16:13, którzy przed ostatnią częścią spotkania prowadzili 64:33. W ostatniej odsłonie strata rybniczan jeszcze bardziej powiększyła się i przegrali oni ostatecznie 86:50. Dla beniaminka II Ligi była to piąta porażka w piątym wyjazdowym meczu w sezonie.

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice - MKKS Rybnik 86:50 (48:20)

AZS: Szczypka 16, Piotrkowski 15, Maślanka 11, Heliński 11, Leszczyński 10, Rajewicz 10, Nowak 5, Stróżczyk 4, Kłaczek 4, Ściegienny, Majka, Migała

MKKS: Ochodek 10, Białdyga 9, Tomanek 7, Zieliński 6, Czajkowski 6, Mazur 5, Stachowicz 3, Lewandowski 2, Sładek 2, Królikowski, Koczy