Czwartek, 2 grudnia 2021

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

MTS Żory odpadł z Pucharu Polski

19.11.2019 10:44 | 1 komentarz | Olla

W meczu Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim MTS Żory przegrał 28:35 z drugą drużyną KPR Ruch Chorzów.

MTS Żory odpadł z Pucharu Polski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

29 października w I rundzie eliminacji do centralnych rozgrywek Pucharu Polski MTS Żory pokonał SPR Gliwice 31:22 i awansował do kolejnej fazy wojewódzkich rozgrywek. W meczu decydującym o awansie do międzywojewódzkich rozgrywek piłkarki ręczne z Żor zmierzyły się z drugim zespołem KPR Ruch Chorzów. W finale wojewódzkiego Pucharu Polski to chorzowskie szczypiornistki były górą i MTS Żory pożegnał się z pucharowymi rozgrywkami.

„Mojej drużynie zabrakło doświadczenia, do tej pory nie mieliśmy tak mocnego przeciwnika. To był dla nas sprawdzian. Myślę, że nie było najgorzej. Możemy być zadowoleni z tego, co pokazaliśmy.” – powiedział po meczu z KPR II Ruch Chorzów trener Marcin Księżyk.

KPR Ruch II Chorzów – MTS Żory 35:28 (19:11)

KPR Ruch II: Chojnacka, K. Gryczewska – Jasinowska 2, Drażyk 7, Polańska 6, Masłowska 4, Jaroszewska 2, Piotrkowska 4, Doktorczyk 3, Cygan, Rodak, Lipok 2, Sójka, Grabińska, Stokowiec 5.

MTS Żory: Januchta, Wdowiak – Benducka 4, Kurdzielewicz, Wołczyk, Giera, Szynkaruk 6, Jaworska, Abramowicz 3, Stankovski 6, Wyrzychowska, Homonicka 2, Płomińska 7.