Sukcesy raciborskich zapaśników i zapaśniczek

21.11.2019 13:43 | 0 komentarzy | kozz

W Wałbrzychu odbył się Puchar Polski Juniorów w zapasach.

Bardzo dobrze zaprezentowali się zapaśnicy Miejskiego Klubu Zapaśniczego "Unia" Racibórz i zarazem uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, którzy wywalczyli trzy złote i jeden brązowy medal. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Kami Czarnecki w kategorii wagowej do 63 kg, Arsen Mkrtchyan w wadze do 82 kg i Tomasz Wawrzyńczyk w kategorii do 130 kg. Brązowy medal wywalczył Miłosz Kuźnia w wadze do 60 kg. Swoje walki o brązowy medal przegrali Krzysztof Prasek (72 kg) i Kamil Zakrzewski (87 kg). Warto nadmienić, że w tym prestiżowym turnieju startowały reprezentacje Niemiec, Czech i Danii. W klasyfikacji drużynowej MKZ Unia Racibórz uplasował się na drugiej pozycji (najlepsze miejsce z wszystkich polskich klubów) przegrywając zaledwie kilkoma punktami z reprezentacją Czech.

Ze swojej najlepszej strony pokazały się również dziewczyny, uczennice ZSOMS w Raciborzu, które rywalizowały w Mistrzostwach Polski Młodziczek, odbywających się w zeszły weekend w Dzierżonowie. Mistrzynią Polski została Julia Michniewicz (LKS Dąb Brzeźnica) w kategorii wagowej do 42 kg. Na drugim stopniu podium stanęła Emilia Świerczewska (MKZ Unia Racibórz) w wadze do 54 kg.