Przebudzenie po pierwszej kwarcie

25.11.2019 18:04 | 0 komentarzy | dud

Koszykarki ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski U14, podopieczne trenera Damiana Hnidy rozegrały mecz wyjazdowy z KS Pogoń Ruda Śląska.

Olimpijki odniosły zwycięstwo 68:45 (8:20, 26:8, 14:7, 20:10).

W I kwarcie przeciwniczki zaskoczyły koszykarki ŻKK skuteczną grą w ataku wygrywając, tę część meczu 20:8. Raziła nieskuteczność Olimpijek przy rzutach z czystych pozycji podkoszowych.

Od II kwarty zawodniczki z Wodzisławia zaczęły grać agresywniej w obronie, co uniemożliwiło rywalkom zdobywanie punktów. Do końca IV kwarty Olimpijki budowały swoją przewagę, by ostatecznie zwyciężyć różnicą 23 punktów.

W zawodach brały udział:

M.Gozdek 28 (1x3pkt.), Z.Konczalska 13, E.Wojtala 10, M.Pluta 4, M.Juszczyk 4, P.Hnida 3, K.Karwot 3, A.Jazłowiecka-Świstek 2, O.Zielonka 1, O.Szuszkowska, Ż.Błatoń, Z.Cygan.

Kolejny mecz Olimpijki rozegrają we własnej hali 26 listopada (wtorek) o godz. 18:00, a rywalem będzie RMKS Rybnik.