Niedziela, 5 maja 2024

imieniny: Ireny, Waldemara, Piusa

Chwila słabości brutalnie wykorzystana. GTK II pokonał ŻAK Żory [ZDJĘCIA]

25.11.2019 21:27 | 0 komentarzy | kozz

Mecz 7. kolejki III ligi koszykówki mężczyzn pomiędzy Żorską Akademią Koszykówki, a rezerwami ekstraligowego GTK Gliwice miał kilkukrotnie zaskakający przebieg.

Koszykarze Żorskiej Akademii przystąpili do tego spotkania kilkanaście godzin po pierwszej swojej wygranej konfrontacji w sezonie z Akademią Sportową z Lublińca. Spotkanie z GTK Gliwice II zaczęli fantastycznie. Wręcz można było odnieść wrażenie, że gliwiccy koszykarze są jeszcze w drodze na mecz, bo już na samym początku przegrywali w Żorach 20:7. W pierwszej kwarcie zdołali jeszcze nieco zmniejszyć różnicę na tablicy wyników i gospodarze prowadzili już tylko 26:18. Druga kwarta to całkowita dominacja przyjezdnych. Młodzi gliwiczanie rozbili gospodarzy w drobny mak wygrywając aż 34:11 i to GTK II prowadził na przerwie z ŻAK-iem 52:37.

Po przerwie koszykarze obu ekip zanotowali słabszą serię w zdobywaniu punktów, ale to GTK II powiększył przewagę o kolejne 8 punktów. Przed ostatnią odsłoną ŻAK przegrywał na swoim parkiecie 23 oczkami, ale w czwartej kwarcie zaprezentował się znów bardzo poprawnie odrabiając znaczną część strat. Ostatecznie rezerwy Gliwickiego Towarzystwa Koszykówki wygrały w Żorach 81:72.

Po stronie Żor nie było wyróżniającego się zawodnika, najwięcej punktów zdobyli Dominik Pastuszka (12), Bartłomiej Szady (11), Mateusz Krukowski (11) i Jakub Merda (10). Natomiast po gliwickiej stronie zdecydowanie najlepszy był Mikołaj Adamczak, który rzucił 21 punktów.

Żorska Akademia Koszykówki - Gliwickie Towarzystwo Koszykówki II 71:82 (26:18, 11:34, 9:17, 25:13)

Żory: Merda 10, Pastuszka 12, Szady 11, Walkowski 2, Krukowski 11, Golc 5, Czekaj 4, Pietrzak 8, Łatka 8. Trener: J.Moralewicz.

Gliwice II: Podulka 10, Tobiasz 0, J.Nowak 4, Adamczak 21, Korczyk 4, Maciejak 5, Radoń 12, Chodukiewicz 12, Drzewiecki 3, G.Nowak 0, Poloczek 11. Trener: G.Podulka.