Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Zmarnowana szansa GKS-u Jastrzębie

26.11.2019 18:57 | 0 komentarzy | adi

GKS Jastrzębie zremisował z Puszczą Niepołomice 1:1. To czwarty remis z rzędu jastrzębian.

Przed przerwą spotkanie nie było zbyt widowiskowe i zapowiadało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym wynikiem. Na kilka minut przed końcem jastrzębianie wyszli z kontrą, a Marek Mróz zdecydował się na uderzenie z dystansu, po którym GKS objął prowadzenie.

W drugiej połowie Puszcza odważniej ruszyła na gospodarzy i często przebywała z piłką na połowie jastrzębian. Z każdą kolejną minutą było coraz bliżej wyrównania i na nieco ponad kwadrans przed końcem goście dopięli swego. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gola zdobył Jose Embalo. Dopiero po wyrównaniu GKS w końcu był blisko bramki, ale Dawid Gojny uderzył tuż nad poprzeczką.

GKS zagrał słabo i gdyby nie zła skuteczność gości, to mógłby nawet przegrać. Podopieczni trenera Jarosława Skrobacza zmarnowali szansę na zbliżenie się do czołówki. Zajmują piąte miejsce i mają siedem punktów straty do prowadzących Podbeskidzia Bielsko-Biała i Warty Poznań.

GKS Jastrzębie - Puszcza Niepołomice 1:1 (1:0)

Bramki: Mróz 43. - Embalo 74.

GKS: Mariusz Pawełek - Dominik Kulawiak, Michał Bojdys, Kamil Szymura, Dawid Gojny - Farid Ali, Łukasz Norkowski, Marek Mróz (79. Kamil Adamek), Kamil Jadach (72. Dominik Szczęch) - Damian Tront, Jakub Wróbel.

Puszcza: Karol Niemczycki - Mateusz Bartków, Piotr Stawarczyk, Konrad Stępień, Michał Mikołajczyk - Marcel Kotwica, Longinus Uwakwe, Hubert Tomalski (84. Jakub Bąk), Marcin Stefanik (65. Jakub Serafin), Bartosz Żurek - Łukasz Szczepaniak (70. Jose Embalo).

Żółte kartki: Szymura - Uwakwe, Żurek.

Sędzia: Piotr Urban.