Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Przegrana GTK II w Czeladzi

03.12.2019 08:11 | 0 komentarzy | Olla

W sobotę druga drużyna GTK Gliwice zagrała na wyjeździe z MCKS Czeladź. Gliwiczanie przegrali 61:95. Była to trzecia porażka GTK II w tym sezonie na wyjeździe.

Początek spotkania rozgrywanego w ramach 8. kolejki III ligi mężczyzn w Czeladzi zapowiadał się dla GTK dobrze. Pierwszą kwartę podopieczni trenera Grzegorza Podulki wygrali różnicą dziesięciu punktów. W drugiej kwarcie skuteczniejsi byli gospodarze, którzy wygrali 29:12. Na przerwę drużyny schodziły przy stanie 48:41 na korzyść zespołu z Czeladzi.

W trzeciej kwarcie więcej „oczek” zdobyli gospodarze, dzięki czemu wypracowali sobie nad GTK kilku punktową przewagę. W ostatniej kwarcie parkiet zdominowali koszykarze MCKS. Gliwiczanie w tej części meczu zdobyli zaledwie cztery punkt i w całym spotkaniu przegrali 61:95.

Po sześciu rozegranych meczach GTK II Gliwice z dziewięcioma puntami na koncie zajmuje trzecie miejsce w tabeli III ligi mężczyzn. W następnej kolejce gliwiczanie zmierzą się z Akademią Sportową Lubliniec. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 7 grudnia o godzinie 20:00.

MCKS Czeladź – GTK II Gliwice 95:61 (19:29, 29:12, 25:16, 22:4)

MCKS: Artur Szymański 16, Jonatan Najman 14, Patryka Karaś 8, Michał Jasiówka, Jarosław Krawiec 17, Patryk Polczyk 7, Grzegorz Rosiński 4, Artur Donerstag 25, Damian Krawczyk 4, Konrad Gumulak, Mateusz Nowicki, Marcin Wiśniewski
Trener: Krzysztof Wałek.

GTK II: Michał Podulka 10, Szymon Tobiasz 7, Dawid Zapotoczny, Norbert Maciejak 2, Mikołaj Mazanek, Szymon Wąsik 17, Bartosz Chodukiewicz 12, Zbigniew Drzewiecki 2, Grzegorz Nowak, Mateusz Poloczek
Trener: Grzegorz Podulka.