Wtorek, 23 kwietnia 2024

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Derbowe zwycięstwo wodzisławianek

07.12.2019 12:54 | 0 komentarzy | rafbl

W rozegranym w piątek w Krzanowicach derbowym meczu 9. kolejki I Ligi Śląskiej siatkarki wodzisławskiej Zorzy pokonały w trzech setach zawodniczki miejscowego UKS-u.

Piątkowe spotkanie od początku miało bardzo wyrównany przebieg. Dopiero w środkowej fazie premierowej odsłony prowadzone przez trenera Andrzeja Brzezinkę wodzisławianki zdołały wypracować trzypunktową zaliczkę (14:17). Gospodynie nie były w stanie odrobić strat i przegrały premierową odsłonę do 21.

Wyrównana gra w drugim secie toczyła się tylko w kilku początkowych akcjach. Z czasem przewagę osiągać zaczęły zawodniczki Zorzy, które w środkowej fazie gry prowadziły różnicą ośmiu "oczek" (8:16). Siatkarki UKS-u nie miały argumentów by odpowiedzieć rywalkom i przegrały bardzo wysoko do 12.

Trzecia i jak się okazało ostatnia partia meczu to w początkowej fazie niewielka przewaga Zorzy. Wraz z rozwojem boiskowych wydarzeń przewaga przyjezdnych powiększała się i w pewnym momencie sięgnęła sześciu punktów (11:17). W końcówce prowadzone przez trenera Tomasza Kuziaka miejscowe nie zdołały odwrócić losów derbowego pojedynku i przegrały do 16, a całe spotkanie 0:3.

GS UKS Krzanowice - MKS Zorza Wodzisław Śląski 0:3 (21:25, 12:25, 16:25)

UKS: Świerczek, Duda S., Duda P., Sycz, Gołombek, Daniszewska oraz Fluder (libero), Grycman, Kretek, Wilusz

Zorza: Mika, Winiarska, Melska, Grabowska, Babińska, Świsulska oraz Ślązak (libero)