Jastrzębianki z drugim ligowym zwycięstwem

09.12.2019 22:26 | 0 komentarzy | rafbl

Ważne zwycięstwo, które pozwoliło opuścić ostatnie miejsce w tabeli zanotowały siatkarki jastrzębskiego JKS-u SMS, które w meczu 9. kolejki rozgrywek I Ligi Śląskiej Kobiet pokonały na własnym parkiecie Victorię Cieszyn.

Premierowa odsłona spotkania to koncertowa gra jastrzębianek w każdym z elementów siatkarskiego rzemiosła. Gospodynie od początku kontrolowały przebieg partii i nie pozwoliły rywalkom rozwinąć skrzydeł oddając im zaledwie 9 "oczek".

Drugi set w początkowej fazie był bardziej wyrównany od poprzedniego i dopiero od stanu 5:5 miejscowe zaczęły uzyskiwać przewagę. W efekcie w środkowej fazie seta odskoczyły one na sześć punktów (16:10) i w pełni kontrolowały boiskowe wydarzenia. Zbliżając się do końcówki partii przyjezdnie zniwelowały straty do dwóch punktów (20:18), jednak nie zdołały przejąć inicjatywy i partia padła łupem JKS-u, który wygrał do 21.

Trzecią partię lepiej rozpoczęły przyjezdne, które szybko odskoczyły na trzy "oczka" (2:5). W kolejnych akcjach prowadzone przez trenera Jarosława Bodysa gospodynie zdołały odrobić straty (10:10), jednak po chwili siatkarki Victorii odbudowały swoją przewagę, która wchodząc w decydującą fazę seta sięgnęła siedmiu punktów (13:20). W końcówce JKS zmniejszył nieco straty, jednak nie był w stanie odwrócić losów partii i przegrał ostatecznie do 22.

Czwarta i zarazem ostatnia odsłona meczu to początkowo seryjne zdobywanie punktów przez obydwa zespoły. Żaden z nich nie zdołał jednak utrzymać wypracowanej przez siebie przewagi i w środkowej fazie seta na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis. Zbliżając się do końcowego fragmentu partii gospodynie odskoczyły na czteropunktowe prowadzenie (20:16) i mimo szalonej pogoni rywalek utrzymały one bezpieczny dystans i wygrały do 23, a całe spotkanie 3:1.

Jastrzębianki, które odniosły drugie zwycięstwo w dziewiątym rozegranym meczu z 5 "oczkami" na koncie awansowały na 10. miejsce w tabeli.

JKS SMS Jastrzębie - VC Victoria MOSiR Cieszyn 3:1 (25:9, 25:21, 22:25, 25:23)

JKS: Kijańska, Bury, Kuczera, Polak, Babiuch, Żagan oraz Chamara (libero), Zabłocka, Ząbek

Victoria: Sokalska, Wróbel, Kozyra, Husarek, Kluska, Kukuczka oraz Cieślar, Adamczyk