środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Wysoka wygrana koszykarek RKK

13.12.2019 07:57 | 0 komentarzy | Olla

W wyjazdowym spotkaniu 12. kolejki II ligi kobiet raciborskie koszykarki pokonały 86:47 zespół z Kamienicy Polskiej.

Raciborzanki dobrze rozpoczęły spotkanie w Kamienicy Polskiej. Po pierwszej kwarcie RKK prowadził 19:14. W drugiej kwarcie podopieczne Marcina Parzonki powiększyły swoją przewagę nad rywalkami i na przerwę drużyny schodziły przy stanie 42:22 dla raciborskich koszykarek. Po przerwie RKK wyszło na jeszcze wyższe prowadzenie. W trzeciej kwarcie zespół Marcina Parzonki dopisał na swoje konto 28 punktów, natomiast UKS z Kamienicy Polskiej wywalczył zaledwie osiem „oczek”. W ostatniej części spotkania padł remis 16:16.

Wygrana z UKS-em „Dwójka” Kamienica Polska była drugim ligowym zwycięstwem koszykarek RKK AZS Racibórz w tym sezonie. Co ciekawe, wcześniej raciborzanki pokonały tylko zespół z Kamienicy Polskiej. W 5. kolejce, która rozegrana została 26 października, drużyna RKK wygrała z „Dwójką” przed własną publicznością 96:28.

UKS „Dwójka” Kamienica Polska – RKK AZS Racibórz 47:86 (14:19, 8:23, 9:28, 16:16)

Punkty dla RKK: Aneta Bolek 20, Julia Karwot 16, Maria Cichy 11, Zuzanna Stęc 10, Karolina Zimnicka 10, Alicja Botorek 6, Wiktoria Grzegorzek 5, Laura Cichy 4, Nikol Dudek 4