środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

NMC Górnik Zabrze kończy rok zwycięstwem

13.12.2019 20:44 | 0 komentarzy | rafbl

Jedenastoma bramkami wygrali ostatni tegoroczny mecz szczypiorniści NMC Górnika Zabrze, którzy w piątkowym spotkaniu 17.kolejki PGNiG Superligi pokonali w Kaliszu miejscowy Energa MKS 17:28.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli goście, którzy po czterech minutach gry prowadzili 0:4. Duża w tym zasługa skutecznego Szymona Sićko, który zdobył w tym czasie trzy bramki. W dalszej części obraz gry nie uległ zmianie i mający od początku inicjatywę zabrzanie powiększyli swoje prowadzenie do sześciu bramek (3:9). W drugim kwadransie trójkolorowi jeszcze bardziej podkręcili tempo i w efekcie na przerwę obydwa zespoły przy wyniku 7:16.

Początkowo po zmianie stron na boisku działo się niewiele. Górnik spuścił nieco z tonu, jednak miejscowi nie byli w stanie zbliżyć się do zabrzan, którzy w dalszym ciągu utrzymywali wypracowaną przed przerwą przewagę. Podopieczni trenera Marcina Lijewskiego nie forsowali tempa i drugą połowę wygrali skromnie, dwiema bramkami (10:12), a całe spotkanie różnicą jedenastu trafień (17:28) wracając na zwycięską ścieżkę po wtorkowej porażce z Mistrzami Polski.

Zabrzanie, dla których dzisiejsze spotkanie było ostatnim w tym roku zajmują w ligowej tabeli 3. miejsce. Do prowadzącej Orlen Wisły Płock tracą 9 punktów, natomiast do wicelidera - PGE Vive Kielce 6.

Energa MKS Kalisz - NMC Górnik Zabrze 17:28 (7:16)

MKS: Krekora, Liljestrand - Kamyszek 4, Drej 3, Misiejuk 2, Gąsiorek 2, Krytski 2, Pilitowski 2, Galewski 1, Klopsteg 1, Bożek

Górnik: Galia 1, Skrzyniarz - Sićko 9, Czuwara 4, Tomczak 3, Bondzior 3, Buszkow 2, Kondratiuk 1, Bis 1, Sluijters 1, Daćko 1, Tatarincew 1, Gogola 1, Pawelec, Łyżwa, Gliński