imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Wicelider za mocny. MKKS przegrał z Wisłą

14.12.2019 21:09 | 0 komentarzy | Olla

W 13. kolejce II ligi mężczyzn koszykarze MKKS Rybnik podejmowali przed własną publicznością TS Wisłę Platinum Kraków.

Początek spotkania rozgrywanego w Rybniku był wyrównany. Po pięciu minutach gry przyjezdni prowadzili różnicą dwóch punktów. Pierwsza kwarta zakończyła się wygraną krakowskiej Wisły 28:21. W drugiej kwarcie gospodarze próbowali wyrównać wynik spotkania. I choć w tej części meczu MKKS wygrał (20:15), to na przerwę zespoły schodziły przy stanie 43:41 na korzyść przyjezdnych.

Po przerwie Wisła zdominowała parkiet. W trzeciej kwarcie rybniczanie ugrali zaledwie dziesięć oczek. Zespół z Krakowa zdobył w tym samym czasie trzydzieści punktów. W ostatniej kwarcie przyjezdni wygrali 28:17 i w całym meczu triumfowali 101:68.

W tym roku drużyna Łukasza Szymika rozegra jeszcze jedno spotkanie. W 14. kolejce MKKS Rybnik zmierzy przed własną publicznością z AZS-em Częstochowa. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 21 grudnia o godzinie 17:00.

MKKS Rybnik – TS Wisła Platinum Kraków 68:101 (21:28, 20:15, 10:30, 17:28)

Rybnik: Rafał Koczy 2, Andrzej Mazur 10, Igor Lewandowski 1, Tomasz Tomanek, Adam Białdyga 9, Krzysztof Zieliński 8, Błażej Sładek 2, Maciej Stachowicz 2, Rafał Królikowski 11, Łukasz Ochodek 16, Tomasz Czajkowski 7, Mateusz Rakszawa
Trener: Łukasz Szymik.

Kraków: Marcin Siwak 9, Wojciech Gorgoń 8, Jakub Natkaniec, Jakub Wojciechowski 3, Jakub Żaczek 10, Artur Włodarczyk 17, Michał Chrabota 11, Jan Mozdyniewicz 3, Jan Rerak 9, Maciej Maj 10, Rafał Zgłobicki 21
Trener: Piotr Piecuch.