Zorza efektowniejsza od Burzy

15.12.2019 12:33 | 0 komentarzy | rafbl

W rozegranym w Radlinie sobotnim spotkaniu I Ligi Śląskiej Kobiet siatkarki MKS-u Zorza Wodzisław Śląski pokonały KS Burzę MOSiR Mikołów. Grające w roli gospodyń wodzisławianki do zwycięstwa potrzebowały czterech setów.

Przez niemal całą pierwszą partię rezultat na tablicy wyników oscylował w okolicach remisu. Prowadzone przez trenera Andrzeja Brzezinkę gospodynie kilkukrotnie starały się odskoczyć, jednak rywalki za każdym razem odrabiały straty. W emocjonującej końcówce lepsze okazały się wodzisławianki, które wygrały minimalnie do 23.

Drugi set w początkowej fazie miał wyrównany przebieg, jednak z czasem przewagę osiągać zaczęły siatkarki Zorzy, które w połowie seta wypracowały sobie trzypunktową zaliczkę (15:12). W dalszej fazie seta miejscowe dorzuciły do swojej przewagi kolejne trzy "oczka" i wchodząc w decydujący fragment gry prowadziły 19:13. W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i gospodynie triumfowały pewnie do 18.

Od początku trzeciego seta wodzisławianki konsekwentnie budowały swoją przewagę, która w środkowej fazie gry sięgnęła czterech "oczek" (12:8). Przestój jaki przytrafił się Zorzy sprawił, że rywalki odrobiły straty, a po chwili same wyszły na czteropunktowe prowadzenie (13:17). Mające problemy ze skutecznością gospodynie nie były w stanie odrobić strat i przegrały ostatecznie do 20.

Czwarty i zarazem ostatni set to do stanu po 9 wyrównana gra obu zespołów. W dalszej części gry wyraźnie lepiej prezentowały się jednak gospodynie, które szybko odskoczyły na sześć punktów (16:10). W końcowym fragmencie partii obraz gry nie uległ zmianie i miejscowe jeszcze bardziej powiększyły swoją przewagę i wygrywając pewnie do 17, a całe spotkanie 3:1.

Dla wodzisławianek, dla których było to ostatnie spotkanie w 2019 roku było to piąte zwycięstwo w sezonie. Zorza z 17 "oczkami" na koncie zajmuje w ligowej tabeli 7. miejsce.

MKS Zorza Wodzisław Śląski - KS Burza MOSiR Mikołów 3:1 (25:23, 25:18, 20:25, 25:17)

Zorza: Świsulska, Mika, Winiarska, Melska, Grabowska, Babińska oraz Szlązak (libero),Szymańska, Chojnacka

Burza: Wilk, Krótki-Więzik, Kubas, Watola, Sperlich, Langer oraz Wilczek (libero), Wocław