Czwartek, 18 kwietnia 2024

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Gliwiczanki przegrały z Koroną

20.12.2019 19:32 | 0 komentarzy | Olla

W zaległym spotkaniu 2. kolejki I ligi kobiet szczypiornistki SPR Gliwice przegrały przed własną publicznością z Koroną Handball Kielce 21:33.

Od początku meczu na boisku dominowały przyjezdne. Po 12. minutach gry zespół Marty Piorun przegrywał różnicą pięciu bramek. W 23. minucie gry na tablicy wyników pojawił się wynik 15:8 na korzyść drużyny z Kielc. Na przerwę zespół SPR Gliwice schodził przegrywając 11:19.

W drugiej części meczu przyjezdne kontrolowały grę i nie pozwoliły gospodyniom zbliżyć się do siebie. W 36. minucie gry kielczanki prowadziły różnicą dziewięciu bramek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Korony Handball Kielce 33:21.

Po dziesięciu ligowych spotkaniach zespół Marty Piorun zajmuje 9. miejsce w tabeli I ligi kobiet. W rundzie jesiennej gliwiczanki wygrały zaledwie dwa spotkania. Ośmiokrotnie SPR musiał uznać wyższość rywali. Drugą rundę SPR Gliwice rozpocznie meczem z MKS-em San Jarosław.

SPR Gliwice – Korona Handball Kielce 21:33 (11:19)

Gliwice: Kostrzewska 7, Łuczyk 2, Olejarczyk 2, Walus 2, Zalewska 2, Golec 1, Klich 1, Markiewicz 1, Pytlos 1, Reichel 1, Smodis 1, Mazurczyk, Wojciecowska, Zizulewska, Zwolenik
Trener: Marta Piorun.

Kielce: Więckowska 7, Kędzior 5, Syncerz 5, Gliwińska 4, Zimnicka 4, Jach 3, Hensold 2, Młynarska 1, Skowrońska 1, Staszewska 1, Chodakowska, Hibner, Parandii, Szymanik
Trener: Paweł Tetelewski.