KS Rudziniec zakończył rok porażką

21.12.2019 12:04 | 0 komentarzy | rafbl

Porażką po tie-breaku z Hemarpolem Norwid Częstochowa zakończyli jakże udany dla siebie rok siatkarze KS Rudzieniec. Wczorajsze spotkanie w Rudzińcu rozegrane zostało w ramach 11. kolejki I Ligi Śląskiej.

Premierowa odsłona spotkania od początku przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy szybko wypracowali sobie czteropunktową zaliczkę (7:3). W dalszej części seta miejscowi utrzymywali przewagę, jednak z czasem goście odrobili straty i na tablicy wyników pojawił się remis po 16. Decydujący fragment seta należał jednak do rudzińczan, którzy podkręcili tempo i wygrali pewnie do 19.

Od początku drugiego seta inicjatywa należała do przyjezdnych, którzy kontrolowali boiskowe wydarzenia i konsekwentnie budowali swoją przewagę, która w środkowej fazie seta sięgnęła pięciu "oczek" (10:15). Prowadzeni przez Marcina Grzegoszczyka gospodarze nie poddali się i zaczęli mozolnie odrabiać straty. W końcówce na tablicy wyników pojawił się remis po 23, a po chwili miejscowi mieli w górze piłkę setową. Nie wykorzystali jej jednak i na przewagi do 24 triumfowali goście.

Trzecia odsłona to pełna dominacja gospodarzy. Rudzińczanie już w początkowej fazie wypracowali sobie cztery "oczka" przewagi (8:4), które w dalszej części gry powiększyli do ośmiu punktów (17:9). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i miejscowi dowieźli prowadzenie do końca zwyciężając bardzo wysoko do 16.

Czwarta partia miała bardzo podobny przebieg z tą różnicą, że... od początku przewagę mieli goście. Częstochowianie już w pierwszej części seta zbudowali sobie pięciopunktową zaliczkę (3:8), którą w dalszym fragmencie partii powiększyli do siedmiu "oczek" (10:17). W decydującej części seta gospodarze nie zdołali odwrócić losów seta i przegrali do 16.

Tie-break od początku przebiegał pod dyktando gości, którzy na zmianie stron mieli trzy "oczka" przewagi (5:8). W drugiej części decydującej partii gospodarze nie znaleźli sposobu na odrobienie strat i przegrali do 11, a całe spotkanie 2:3.

Na półmetku rozgrywek siatkarze beniaminka I Ligi Śląskiej z 11 punktami na koncie, na które złożyły się trzy zwycięstwa i siedem porażek plasują się na 7. miejscu w tabeli.

KS Rudziniec - Hemarpol Norwid Częstochowa 2:3 (19:25, 26:24, 25:16, 16:25, 11:15)

KS: Piotrowski, Stawiarski, Popow, Kocur, Rachwał, Lach oraz Stodułka (libero), Miesiączek (libero), Kania, Pierończyk, Thomeczek, Piętak, Kopeć

Norwid: Świeboda, Franczak, Smętek, Ślósarz, Moll, Sypko oraz Ruchniak (libero), Druzgała (libero), Janus, Rugieł, Pośpiech, Tyrała, Geneja