Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Ważne zwycięstwo gliwickich siatkarek

05.01.2020 14:01 | 0 komentarzy | rafbl

Zwycięstwem w trzech setach zakończyły pierwsze tegoroczne spotkanie w I Lidze Kobiet siatkarki gliwickiego AZS-u, które w meczu 17. kolejki rozgrywek pokonały na własnym parkiecie sąsiada z ligowej tabeli - Karpaty Krosno.

Od początku spotkania inicjatywa należała do gospodyń, które szybko wypracowały sobie czteropunktową zaliczkę (6:2). W kolejnych akcjach gliwiczanki dorzuciły do swojego prowadzenia kolejnych kilka "oczek" i w środkowej fazie seta prowadziły pewnie siedmioma punktami (13:6). Zbliżając się do końcówki seta Akademiczki prowadziły 20:11 i pewnie zmierzały po zwycięstwo. Ostatecznie set zakończył się ich bardzo wysokim zwycięstwem do 15.

Druga partia miała początkowo wyrównany przebieg. Z czasem prowadzone przez trenera Wojciecha Czaplę gospodynie zbudowały sobie trzypunktową przewagę (7:4). W kolejnych akcjach rywalki zdołały zmniejszyć straty i doprowadziły nawet do remisu (8:8), jednak gospodynie odbudowały swoje bezpieczne kilkupunktowe prowadzenie. Zbliżając się do decydującego fragmentu partii Akademiczki prowadziły bardzo pewnie 20:12. Problemy ze skutecznością jaka przytrafiła się gliwiczankom w końcówce sprawiła, że przyjezdne odrobiły część strat. Set zakończył się jednak zwycięstwem AZS-u do 21.

Trzeciego seta lepiej rozpoczęły przyjezdne, które w początkowym fragmencie zbudowały sobie trzypunktową przewagę (4:7). Gliwiczanki szybko odrobiły straty i po chwili odskoczyły na pięć "oczek" (13:8). Wchodząc w decydującą fazę seta Akademiczki powiększyły swoje prowadzenie do siedmiu punktów (20:13) i stało się jasne, że trzy punkty padną łupem gospodyń. Siatkarki AZS-u wygrały ostatecznie do 16, a całe spotkanie 3:0.

Dzięki wygranej Akademiczki umocniły się na 8. miejscu w ligowej tabeli. Nad znajdującymi się za nimi siatkarkami z Tarnowa i Krosna mają już pięć "oczek" przewagi. W kolejnym meczu gliwiczanki zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Mielec.

KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice - Karpaty AZS PWSZ MOSiR Krosno Glass 3:0 (25:15, 25:21, 25:16)

: Woźniczka, Skiba, Pelc, Michalak, Wystel, Trojan oraz Bohdanowicz (libero)

Karpaty: Pelczarska, Rola, Laskowska, Jakóbiak, Kozyra, Filipek oraz Szmigielska (libero), Szczygielska, Pietruszka, Witkoś